#LV99plus: Cēsīs atgriežas delegāti no Valkas

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Šodien tēvs atgriezās no Valkas. Ieraugot tēvu, māte šķiet reizē izjuta atvieglojumu un dusmas. Tēvs bija ne tikai aizbraucis pret mātes gribu, bet arī aizkavējies.

Pirms māte paspēja bilst kādu stingrāku vārdu, pie durvīm jau bija sapulcējušies kaimiņi. Visi vēlējās uzzināt, kā gājis sapulcē, ko lēmuši galveni runas vīri un vai būt mūsu Latvijai. Noklausījies tēva stāstīto, Pūliņu Jānis bija gaužām neapmierināts:

‘’Vai tad nu kungiem dūšas nepietiekot beidzot skaidri pateikt, ka būs sava valsts un nodibināt tai savu valdību?’’

Hermaņa kungs, kurš arī tikko bija piebiedrojies pulkam pie mūsu mājām, lika pretī Jānim, ka nevajagot nekādu neatkarīgu Latviju un pareizais ceļš ir autonomija Vācijas vai Krievijas impērijas sastāvā. Šis Hermaņa kunga izteiciens izsauca asas diskusijas, kas parauga bļaušanā.

Es devos uz savu istabu lasīt grāmatu par Krievijas vēsturi skolas vajadzībām. Uzmanība pie grāmatas īsti neķērās un, atlaidies gultā, sāku vaļējām acīm sapņot par to, kā būtu kļūt par oficieri neatkarīgās Latvijas armijā.

*1917. gada 5. decembra ieraksts dienasgrāmatā

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti