Kauju rekonstrukcija: «Franči un krievi» cīnās par Dinaburgas cietoksni

Daugavpils cietoksnī nedēļas nogalē notiks vērienīgs Vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls. Šogad festivālā piedalīsies 10 klubi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas un Anglijas. Tas, ka šāds festivāls norit Daugavpils cietoksnī nav nejauši - tas veltīts tieši te notikušajām kaujām.

''Franči un krievi'' cīņās par Daugavpils cietoksniSilvija Smagare

Jau trešo reizi Daugavpils cietoksnis pārtop par aizraujošu notikumu vietu, kur norisināsies Vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls. Un tā jau ir tradīcija, stāsta pasākuma iniciators Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis, uzsverot, ka festivāls ir interesants katru gadu, bet būs arī jaunas nianses. Kaujas nianses netiek atklātas, tomēr tā būs vēstures rekonstrukcija:

''Tas ir Napoleona armijas uzbrukums Dinaburgas cietoksnim, kas notika 1812. gada jūlija dienās. Vēsturi mēs nemainām, Dinaburgas cietoksnis tika aizstāvēts. Kauja gan notiks citā vietā, jo Napoleona armija uzbruka priekštilta nocietinājumam, bet to teritoriju mēs pašlaik nevaram izmantot – tur atrodas cietums. (..) Pie mums labprāt brauc diezgan elitāri vēsturiskie klubi; protams, mūs trumpis ir cietoksnis, tāpēc rīkot festivālu plikā pļavā vai cietoksnī – tās ir divas atšķirīgas lietas.''

''Mēs ar nepacietību gaidām tā sauktos galvenos aktierus, kas atveidos tā laika karavīrus. Jārada 19.gadsimta atmosfēra un izpratne, kā toreiz te varēja izskatīties,'' uzsver Daugavpils cietokšņa tūrisma informācijas centra pārstāvis un gids Māris Grunskis. ''Šeit notiek cīņu atveidošana: karavīri nostājas, parāda, kā gatavojās šaušanai, kā varēja aizstāvēties, kā ielenca viens otru, kā notika tuvcīņas. Arī atgādina mums, ka šeit pirms 200 gadiem bija sīva cīņa, reāls karš, gāja bojā cilvēki. Mēs viņus arī pieminam. (..) Būs 19. gadsimta noskaņa – būs arī balle, dāmas kleitās, civiliedzīvotāji.

Pamazām attīstām arī civilo rekonstrukciju, jo cietoksnis nav tikai militāra būve – cietoksnis ir nocietināta ideālā pilsēta, kas apvieno gan civilās, gan militārās funkcijas.

Tāpēc būs arī amatnieku tirdziņš, balle.''

Kara rekonstrukciju festivālā šogad piedalīsies 10 klubi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas un Anglijas, kopā pārsimts dalībnieku. Festivāls risināsies divas dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt