Rīta Panorāma

Intervija ar NBS Zemessardzes komandkapteini Normundu Adamoviču

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Horvātijā zem ūdens atklāts 7000 gadus sens ceļš

Horvātijā atklāts 7000 gadus sens ceļš

Zemūdens arheologi Horvātijā atklājuši apmēram pirms 7000 gadiem būvētu ceļu. Senatnē tas savienoja Korčulas salu ar mākslīgu jūrā veidotu apmetni.

"Jau vairākus gadus mēs pētām aizvēsturisko Hvaras kultūras apmetni, kas patlaban atrodas zem ūdens. Šogad vēlējāmies kaut ko mainīt un mēģinājām izzināt saikni starp pašu apmetni un Korčulas salas piekrasti. Tāpēc mēs tur veicām izpēti un atradām ceļu, kas savienoja apmetni ar Korčulas piekrasti," stāstīja arheologs Mate Parica.

Arheologi zem nogulsnēm atklāja uzbērumu, uz kura bija rūpīgi sakrautas akmens plāksnes. Mums labi zināmi pirms apmēram 2000 gadu būvētie Senās Romas ceļi, bet šoreiz atrasto koksnes paraugu radioaktīvā oglekļa datēšanas metode ļāva secināt, ka konstrukcija uzbūvēta apmēram 4900 gadus pirms mūsu ēras.

Izrakumu laikā šajā vietā atrasti arī dažādi vēlā neolīta kultūras artefakti, tai skaitā akmens naži, cirvji un dzirnakmeņu fragmenti. Iepriekš tika uzskatīts, ka cilvēki toreiz dzīvoja alās un iekšzemes apmetnēs, taču pēdējā laikā iegūtas liecības, ka senie cilvēki mērķtiecīgi veidoja apmešanās vietas piekrastē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti