Vīrietis uzkāpj Latvijas ekstrēmākajā - 215 metru augstajā tornī un netiek lejā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kuldīgas pusē kāds vīrietis sestdien, 14.martā uzkāpis 215 metru augstajā "Adatā", no kuras pats saviem spēkiem nav ticis lejā, tāpēc izsaukta glābēju palīdzība. Bīstamais un rūsas apskādētais tornis Kūrmāles pagasta Upīškalnā pazīstams kā iecienīta vieta, kur pārbaudīt savas spējas un pārvarēt bailes.

"Adata" ir padomju laika 215 metrus augsta antena Kuldīgas novada Kūrmāles pagasta Upīškalnā. Tas ir populārs galamērķis asu izjūtu cienītājiem, kuru pašapliecināšanās rādītājs ir uzkāpšana šajā tornī.

Kādam vīrietim 14.martā bija nepieciešama glābēju palīdzība, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Uzkāpis tornī pa vertikālajām un vietām sarūsējušām kāpnēm, vīrietis sabijies no augstuma un nav spējis saņemties kāpšanai lejā. Viņam palicis auksti un nācies izsaukt glābējus.

VUGD darbinieki palīdzēja vīrietim nokļūt atpakaļ uz zemes, izmantojot autokāpnes un virvi.

Kopumā 14.martā VUGD glābēji devušies uz 240 izsaukumiem, no kuriem 19 bijuši saistīti ar glābšanas darbiem, taču vairumā gadījumu bijis jādzēš kūlas jeb pērnās zāles ugunsgrēki. Aizvadītajā diennaktī bijuši izsaukumi uz 194 ugunsnelaimēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti