Velobrauciens «Barona taka» startē septiņnieku zīmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

2014.gada septītā mēneša septītajā datumā sākas velobrauciens "Barona taka" maršrutā Tērbata - Dundaga, informē pedas.lv

Barona taka ir pasākums, kas iemantojis Latvijas velobraucēju uzticību un atsaucību, un tas notiks jau desmito gadu. Velobrauciens ir aktīva dzīvesveida, zaļas domāšanas veida popularizēšanas un kultūras izziņas pārpilns pasākums, kas ilgs no 7. līdz 23.jūlijam. Tas ir brauciens, kura laikā ir iespējams iepazīt dažādas Latvijas vietas, atstāt aiz sevis iestādītus kokus, nobraukt 1000 kilometrus ar velosipēdu, šķērsojot Latviju pa maršrutu, kuru savulaik 24 gadu vecumā ar kājām veicis izcilais latvietis Krišjānis Barons.

Brauciena maršruts Tērbata – Otepe - Valka - Smiltene - Rauna - Bērzkrogs - Taurene – Ineši - Ērgļi - Odziena – Vecbebri – Koknese – Staburags – Sece – Skrīveri – Ķeipene - Zaube - Nītaure - Sigulda – Turaida – Rīga – Slampe – Lestene – Jaunpils – Strutele - Irlava - Zemīte - Kandava - Sabile - Talsi - Laumu dabas parks – Dundaga paredz 17 dienu ceļojumu pa skaistām Latvijas vietām.

Šis ir vienīgais šāda mēroga pasākums Latvijā, kurā nav dalības maksas, un tajā var piedalīties visa vecuma dalībnieki.

Starts tiek dots Igaunijas pilsētā Tartu, kur Krišjānis Barons jaunības gados studēja un finišs Dundagā, kas ir Barona dzimtā vieta. Brauciens tiek organizēts kā vides, kultūras un tūrisma pasākums, kura laikā dalībniekiem ir iespēja uzzināt par Barona darbu, izciliem latviešiem, muzejiem, un Latvijas vietām.

Izvēlētais maršruts Tartu – Dundaga ir ceļš, ko, savulaik studējot Tērbatas Universitātē, ar kājām veica Krišjānis Barons. Brauciena mērķis ir piesaistīt visa vecuma cilvēkus savas zemes izzināšanai, latviešu sentēvu tradīcijām, latvju dainām, piesaistīt uzmanību kultūras vēstures pieminekļiem un kultūras objektiem Latvijas novados.

Divu nedēļu laikā Barona kā tautas varoņa tēlu paredzēts tuvināt un padarīt saprotamāku mūsdienu jaunatnei. Mācoties tautas dziesmas brauciena laikā, dziedot un iesaistoties rotaļās un rituālos, būs iespēja izprast latviešu kultūras pirmsākumus un darīt to atraktīvi, lai tas būtu piemērots un saistošs arī jaunatnei.

Projekts sākas 7.jūlijā, kas ir gada septītā mēneša septītais datums, taču papildus šiem ir vēl arī trešais septītnieks, proti, dalībnieki no Rīgas uz Tartu izbrauca pirmdienas rītā pulksten septiņos. Desmitā un, iespējams, pēdējā velobrauciena organizatori informē, ka velotūrei var pievienoties un no tās atslēgties jebkurā tās norises vietā un dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti