Slimo bērnu atbalstam labdarības maratonā nobrauc vairāk nekā 2100 kilometrus

6. septembrī noslēdzās biedrības “Dr.Klauns” īpašais labdarības velomaratons, kas ilga 20 dienas, kuru laikā Dr. Klauns Jaukulis jeb īstajā vārdā Jānis Taukulis ik dienu nobrauca vismaz 100 kilometrus. Maratona ideja bija aicinājums atbalstīt bērnus, kuriem nākas ilgstoši ārstēties slimnīcā.

Ceļā pārsteidza gan lietus, gan pretvējš

Jānis 20 dienās izbrauca cauri visai Latvijai, piestājot Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs un Liepājā, jo tās ir pilsētas, kur slimnīcās strādā dakteri - klauni. Velomaratonistu ar sarkano degunu sagaidīja kolēģi - slimnīcu mediķi un dakteri - klauni.

Dr. Klauns Jaukulis jeb īstajā vārdā Jānis Taukulis, 20 dienās ar velosipēdu nobrauca vairāk nekā 2100 kilometrus — pat vairāk nekā plānots — un 6. septembrī ap pusdienlaiku atgriezās maratona sākumpunktā — Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Sagaidīšanas ceremonijā maratonistu sagaidīja gan kolēģi dakteri klauni, gan citi līdzjutēji.

Jāni ceļā pārsteidza gan lietus, gan spēcīgs pretvējš, taču viņš mērķtiecīgi virzījās uz priekšu. Jānis piefiksēja, ka ātrākais nobrauciens no kalna bija ar ātrumu 57 km/h, vidēji katru dienu iecerētos 100 km viņš veica ar 30km/h. Dažos ceļa posmos Jāni pavadīja citi velosipēdisti, vietējie ļaudis, kuri no sirds atbalsta Dr. Klaunus un bērnus, kuriem nākas ilgstoši atrasties slimnīcā.

Bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs uzsvēra: “Ir svarīgi, lai ilgstošais laiks, ko bērniem nākas pavadīt slimnīcā, nav tikai neziņa par to, kas notiks tālāk, nav tikai gaidīšana — izmeklējumu rezultātu, manipulāciju vai operācijas gaidīšana. Tādēļ bērniem ir nepieciešams atbalsts, kas var palīdzēt psihoemocionālās veselības jomā, piemēram, dažādi pasākumi un jēgpilnas aktivitātes. Tieši tādēļ projekts ar dakteriem klauniem ir tik svarīgs un labs, jo tas var padarīt bērnu ārstēšanu slimnīcā vieglāku un priecīgāku. Dakteri klauni ienāk slimnīcas vidē, paši visur staigā un pamana, kuram bērnam nepieciešams atbalsts, iesaista spēlē, kas ļauj nomierināties un novērst bērna domas.”

Jānis dalās atziņā, ko sapratis maratona laikā — viņa klauns emocionāli un fiziski ir daudz spēcīgāks par viņu pašu. “Kad es kā Jānis biju noguris, uzliku sarkano degunu un ļāvu braukt Dakterim Jaukulim,” neslēpa maratonists.

Braucienu atbalstīja daudzi cilvēki un uzņēmumi

“Kad no Jāņa dzirdējām ideju par šādu maratonu, tas šķita izaicinoši. Nekad neko līdzīgo nebijām organizējuši — bet mēģināt ko jauno, ir mūsu ierasta prakse,” — sacīja Marianna Milovska, biedrības “Dr.Klauns” vadītāja.

“Organizēšana prasīja ļoti daudz darba un laika no mūsu puses, tāpēc tik liels prieks bija redzēt atsaucību gan no līdzcilvēkiem, kuri pievienojās kā fotografi un šoferi, palīdzēja un pavadīja Jāni ceļā vai piedāvāja naktsmītnes, gan no uzņēmumiem, kas nodrošināja gandrīz visu - no ekipējuma līdz degvielai busiņam un atbalstu pašam velomaratonistam. Vēlreiz pārliecinājāmies, ka mūsu cilvēkos ir atbalsts, spēks un enerģija — tieši tas, ko dakteri klauni ikdienā ienes slimnīcās,” uzsvēra Milovska.

Biedrība “Dr.Klauns” un velomaratonists Jānis Taukulis no sirds pateicas visiem labdarības maratona atbalstītājiem — uzņēmumiem "Virši", "Rimi", "Bite Latvija", "Tvnet", "MagnumNT", "Veloprofs.lv", "Sante Latvia", "Mārtiņa Burbuļi".

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji — 35 profesionāli medicīnas klauni — katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas medicīnas iestādē.

Dakteru - klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, ar Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. 

Simboliskais labdarības velomaratons ir daļa no Dr. Klaunu šā gada labdarības akcijas “Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties!” līdzās citām aktivitātēm. Līdz šim labdarības akcijai "Rimi" veikalu ziedojumu kastītēs, e-veikalā un ar "Mans Rimi" naudu apmeklētāji kopā saziedojuši 16 994,47 eiro.

Labdarības kampaņa turpināsies — vēl līdz pat 26.septembrim Dakterus klaunus var atbalstīt ziedojot mājas lapā, pērkot "Tio" saldējumu vai iegādājoties sarkanos klauna degunus "Rimi" veikalos, kur visa pirkumu summa tiks novirzīta labdarības projektam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt