Projektā «Ēdam atbildīgi!» iesaistījušās jau 50 skolas

Tuvojoties starptautiska projekta “Ēdam atbildīgi!” otrā norises gada sākumam, 30.augustā notiks ievadseminārs 50 jaunajām dalībskolām. Seminārā pedagogi uzzinās, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem apzināties savu lomu globālajā pārtikas aprites sistēmā un motivēt tos pieņemt atbildīgus, videi draudzīgus lēmumus.

„Ēdam atbildīgi!” ir starptautiska, uz rīcību orientēta mācību programma ekoskolām. „EYD 2015” (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros aizsāktā programma, kurā piedalās deviņas Eiropas valstis - Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Projekts Ēdam atbildīgi!” palīdz iedziļinātiess šķietami attālinātos jautājumos par efektīvu resursu lietojumu, klimata pārmaiņām, bioloģisko daudzveidību un godīgu tirdzniecību, un apzināties, ka pārtikas patēriņa paradumi domino kauliņiem līdzīga efekta formā ietekmē visus šos vides un globālās attīstības aspektus.

Mācību programmas mērķis ir radīt izpratni par mūsu pārtikas patēriņa globālo kontekstu, kas ļauj cilvēkiem ne tikai uzņemties atbildību par sevi, ēdot veselīgi, bet arī spert soli tālāk un ēst atbildīgi, tādējādi pozitīvi ietekmējot visu pārtikas aprites sistēmu. Veiksmīgi organizēta un dabai draudzīga pārtikas ražošanas, izplatīšanas un patēriņa sistēma ir nozīmīgs ilgtspējīgas attīstības elements, un ikviens no mums var iesaistīties tās nodrošināšanā, ēdot atbildīgi.

Pagājušajā gadā mācību programmu īstenoja 20 pilotskolas visā Latvijā, bet šogad jauno dalībskolu skaits vairāk nekā dubultojies – nākamnedēļ seminārā Rīgas Rīnūžu vidusskolā piedalīsies jau 50 skolu pārstāvji.  Semināra ietvaros pedagogi ne tikai iegūs nepieciešamās teorētiskās pamatzināšanas, bet arī gūs ieskatu praktiskos piemēros.

Skolotājiem tiks nodrošināts metodiskais materiāls un ieteikumi, kā strādāt ar pārtikas tēmu skolā, bet nodarbībās gūto iedvesmu skolotājiem būs iespējams uzreiz likt lietā, semināru noslēdzot ar radošu pieredzes un ideju apmaiņu savā starpā.

Izglītības iestādes, piedaloties projektā „Ēdam atbildīgi!” saņems finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai no Eiropas Savienības. Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt