Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu (''Apvienotais saraksts'')

Rīta Panorāma

ASV gatavojas 220 gados lielākajam cikāžu iznācienam

Gazas ziemeļu daļā darbu sāk maizes ceptuve

Gazas ziemeļos pēc vairāku mēnešu pārtraukuma darbu atsāk maizes ceptuve

Gazas joslas ziemeļu daļā pēc vairāku mēnešu pārtraukumu darbu atsākusi maizes ceptuve. Tas kļuva iespējams, pateicoties Pasaules pārtikas programmas organizētajai degvielas un kviešu miltu piegādei. 

"Šorīt mūs pārsteidza lielais cilvēku skaits pie maiznīcas. Tur bija neticami daudz cilvēku, lai iegūtu maizes klaipu. Spējam apmierināt lielākās daļas vajadzības. Gazas joslā ir trīs ražošanas līnijas," sacīja maiznīcas darbinieks.

Palīdzības konvojiem bija grūti sasniegt Gazas joslas ziemeļu daļu, kur ilgu laiku notika kaujas, bet situācija pēdējā laikā sāk mainīties. Izraēla atvērusi jaunu robežpunktu kravas automašīnām ar produktiem un degvielu, un aktīva karadarbība šeit beigusies.

Pārtikas programmas pārstāvji norāda, ka sestdienas piegādes palīdzēs uzņēmumam katru dienu saražot apmēram 14 tūkstošus klaipu, un tas nedaudz mazinās smago situāciju. Maizei noteikta simboliska cena – 1,3 ASV dolāru par porciju, kas ir mazāk nekā pašizmaksa, taču ļauj regulēt pieprasījumu.

Tomēr Izraēla pagaidām liek šķēršļus pārvietoto civiliedzīvotāju atgriešanai mājās no nometnēm teritorijas dienvidu daļā, lai novērstu kaujinieku pārgrupēšanos, savukārt viena no "Hamās" grupējuma prasībām, lai panāktu pamieru, ir brīva cilvēku plūsma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti