Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ediju Ceipi

Rīta Panorāma

Intervija ar Viju Pizču

Organizē bezmaksas nūjošanas nodarbības

Pavasarī uzplaukst arī nūjotāju aktivitātes

Pavasaris ir iestājies, un cilvēki, kuri visu ziemu ir noilgojušies pēc fiziskām aktivitātēm, ar prieku apgūst nūjošanas prasmes.

Sākot ar aprīli, dažādi Rīgas mikrorajoni pārvērtušies par kārtīgiem nūjošanas centriem. Instruktoru pavadībā māju iekšpagalmos pulcējas gan jauni, gan veci, lai iemācītos nūjot.

„Nūju nav. Te iedeva. Jāizmēģina, kā tas ir,” saka viena no nūjotājām Baiba. „Mēs esam kaimiņienes, ieraudzījām reklāmu un nolēmām pamēģināt, jo ir brīva diena šodien,” piebilst Ārija.

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju no aprīļa līdz oktobrim dažādos Rīgas mikrorajonos  - Ķengaragā, Iļģuciemā, Pļavniekos, Vecmīlgrāvī un Biķernieku mežā rīkos 150 bezmaksas nūjošanas nodarbības. „Ja apgūst nūjošanas tehniku, tad var uzlabot veselību, rūpēties par savu fizisko formu un var sportot, pat uzstādīt kādus rekordus pats sev,” klāsta nūjošanas instruktors Pēteris Aglonietis. „Ir nodarbināti visi muskuļi, jo rokas, kājas un mugura piedalās darbībā, vingrošanā. Cilvēks tiek nodarbināts gandrīz pilnībā,” piezīmē Aglonietis.

Atsaucība ir liela, sevišķi pirmajās reizēs, kad liela uzmanība tiek pievērsta apmācībām. Pēc tam daļa cilvēki nopērk paši savas nūjas un sportot dodas individuāli vai savu paziņu lokā. „Kopš esmu pensionāre, vajag kustēties, vajag vest aktīvu dzīvesveidu un nūjošana ir numur viens,” saka Ieva. Viņa arī piebilst, ka patīk gan svaigais gaiss un kustības, gan kopības sajūta. Līdzīgi secinājumi ir arī Dainim: „Veselība jāuzlabo. Man patīk, it sevišķi, ja ir šāds laiks.”

Aktīvākās nūjotājas vismaz Rīgā ir sievietes. Jautrajā bariņā tikai pa retam var sastapt kungus, kuri ir ļoti apmierināti ar pabūšanu dāmu kolektīvā.

pēteris Aglonietis gan uzsver, ka nav nekādu ierobežojumu, lai kļūtu par nūjotāju. „Reizēm atnāk solīdas kundzes. Mēs ar viņām darbojamies, un viņas apgūst tehniku,” saka treneris.

Grafiku par nūjošanas nodarbībām var atrast Rīgas domes dienas centros, kā arī Labklājības departamenta mājaslapā vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti