Pašrocīgi pielāgoti instrumenti izraisa smagas traumas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) nogādāti divi vīrieši, kuri strādājuši ar pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām, slīpripas vietā uzmontējot zāģa ripu, kas pārvērtusies par nekontrolējamu ierīci.

Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs Mārtiņš Kapickis norāda, ka visbiežāk šādos negadījumos cieš vīrieši darbspējas vecumā un par iemeslu tam visbiežāk ir alkohola lietošana, nogurums un darbarīku pašrocīga modificēšana.

„Tipiskākās darba traumas saistītas darbam ar instrumentiem, kuri ir modificēti. Tie ir neprofesionāļi, kas modificē instrumentus neatbilstoši ražotāja instrukcijām un savainojas. Otra lieta, kas ir izplatīta, ir alkohols un pēdējais kas būtu, ir nogurums, ko ļoti nenovērtē, jo, ja cilvēks iedzer alu un ir saprātīgs un godprātīgs šīs valsts pilsonis un nav gatavs tērēt nodokļu maksātāju naudu savas stulbības dēļ, tad viņš nesēžas ne pie traktora stūres, ne arī pie spēka instrumenta nesēžas klāt. Bet, ja cilvēks ir noguris, tad viņš par to var arī nedomāt, viņš var neiedomāties, ka viņa nogurums var būt tikpat nopietns un bīstams faktors kā alkohols,” norāda Kapickis.

RAKUS vērš uzmanību apstāklim, ka šogad ir būtiski pieaudzis negadījumu skaits, kad cilvēki gūst traumas, strādājot ar nepiemērotiem instrumentiem. Šādu gadījumu skaits mēnesī var sasniegt pat 90, savukārt pērn pavasara mēnešos šāda veida traumu biju vidēji 45.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti