Dienas ziņas

Rīga varētu likvidēt četras pamatskolas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Biežākās traumas ziemā – roku un kāju lūzumi

Biežākās traumas ziemā – roku un kājas lūzumi

Pēdējās dienās sasalstošais lietus apgrūtinājis pārvietošanos ne vien autobraucējiem, bet arī gājējiem pilsētās. Pacientu plūsma traumpunktos ir teju trīskāršojusies. Biežākās traumas – roku, potītes un kāju lūzumi. Šādi laikapstākļi bijis izaicinājums arī vietvarām ceļu un ietvju apsaimniekošanā.

Pēdējās nedēļas laikā visbiežāk traumpunktos nonāk darbspējīgā vecuma cilvēki no 30 līdz 60 gadiem.

Daugavpils reģionālās slimnīcas traumatologs ortopēds Pēteris Ļoļāns pastāstīja, ka biežākās traumas ir potītes jeb pēdas locītavas un roku lūzumi: "Šim lūzumam ir specifisks nosaukums – lūzums tipiskajā vietā. Pats nosaukums liecina, ka tā ir tipiska vieta. Šodien no rīta viena paciente jau sēž pie mums ar tieši šo lūzumu tipiskajā vietā – krīt ar plaukstu priekšā un tādā veidā tiek salauzta apakšdelma distālā metafīze pie locītavas."

Daugavpilietei Olgai rīta agrumā ierastais ceļš uz darbu mainījis virzienu uz traumpunktu. Rentgens apstiprinājis – rokas lūzums. "Nokritu. Gāju, no rīta ledus bija caurspīdīgs. Nokritu tieši uz rokas," sacīja Olga.

Ļoļāns pastāstīja, ka gadījušies arī pacienti, kuri lauzuši augšstilbu:

"Bija arī pāris jaunu cilvēku ap 40 gadiem, aktīvi, kuri salauza augšstilbus. Parasti tādus lūzumus gūst pie lielas enerģijas, autoavārijās, bet arī – gāju uz darbu, paslīdēju, nokritu, salauzu augšstilbu."

Ieteikumi slidenā laikā:

 

  • Jāvalkā stabili, atbilstoša izmēra apavi ar neslīdošu zoli, kuriem papildus var uzlikt radzes saķeres uzlabošanai.
  • Slidenie posmi jāmēro "pingvīna gaitā" – staigāt lēni, sperot mazus soļus.
  • Rokas nevajadzētu turēt kabatās.
  • Ja izmanto spieķi vai citu palīglīdzekli, tas jāaprīko ar ziemas pretslīdes radzi.
  • Lai nezaudētu līdzsvaru, jāizvairās no smagu priekšmetu nešanas. Ja iespējams, jāizmanto mugursoma.

 

Avots: Rīgas 2. slimnīca

Arī vairāki uzrunātie iedzīvotāji atzina, ka slidenos ceļus izjutis katrs.

"Zinu puiku, tuvinieku, cilvēku. Viņš mani aizvakar veda no darba un saka: "65 gadus nebiju kritis! Kā kritu, tā plecs tagad sāpot un zvaigznītes acīs. Es saku: "Tev tak smadzeņu satricinājums!" Viņš saka: " Laikam jā, rīt tomēr nebūšu darbā"," sarunu ar paziņu atminējās rēzekniete Lidija.

Rēzeknē šajos apstākļos ielas tīrītas no agra rīta, taču tas nebūt nebija tik vienkārši. Arī slideno ceļu dēļ, apstiprināja Rēzeknes pašvaldības Pilsētvides un attīstības pārvaldes ceļu inženieris Dainis Gudriniks:

"Tā kā ceļu segums bija ļoti slidens, tehnika virzījās ne tik ātri, kā ierasts. Papildu sarežģījums bija lietus, kas sāli uzreiz mazgāja nost no ceļiem. Jāpiebilst, ka izveidojusies ledus kārta arī mazināja reaģenta iedarbības efektivitāti."

Slimnīcā Daugavpilī ar rokas lūzumiem vērsušies 15 cilvēki, ar apakšstilba lūzumu – 10, savukārt Rēzeknē divu dienu laikā pēc palīdzības vērsušies 15 pacienti. Viens no tiem stacionēts smaga pleca un elkoņa lūzuma dēļ. Vēl pirms nedēļas šādu pašu traumu dēļ slimnīcas uzņemšanas nodaļā vērsies teju trīs reizes mazāks pacientu skaits.

Zināms, ka arī traumatoloģijā un ortopēdijā specializētā Rīgas 2. slimnīca jau vairākkārt pacientu pieplūduma dēļ atcēlusi plānveida operācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti