Līgatnes dabas takās atjauno ieejas maksu

No šīs nedēļas Līgatnes dabas taku apmeklējumam ir atjaunota ieejas maksa un noteiktas ieejas biļešu cenas, kas pielāgotas eiro valūtai.

Kā Latvijas Radio skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Baiba Līviņa - ieejas maksa Līgatnes dabas takās ir bijusi vienmēr. Taču aizvadītā gada nogalē uz laiku tā tika atcelta, jo mainījās apsaimniekotājs, kam - kā paredz likums - pakalpojuma maksu vajadzēja saskaņot ar valsts augstākajām institūcijām. Šobrīd tas izdarīts, un ieejas maksa atkal ieviesta.

„Šobrīd ir noteiktas gandrīz tās pašas cenas kā iepriekš. Tās ir pielāgotas eiro, kā rezultātā tās ir pat par dažiem santīmiem mazākas. Mēs katrs zinām, ka dzīvnieku uzturēšana nav ļoti lēta un arī šīs maksas nebūt nesedz visus uzturēšanas izdevumus. Tāpēc tas ir tikai normāli, ka apmeklētājiem jāmaksā, un šīs maksas nebūt nav lielas," skaidro Līviņa.

Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, ierīkotas marķētas kājāmgājēju takas vairāk nekā kā 4 km garumā , kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Lokveida autoceļa garums - 5 km, kas izmantojams arī kājāmgājējiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dzīvnieku apskatei nepieciešams vidēji 2-2,5 stundas.

Apmeklējot Līgatnes dabas taku teritoriju, apmeklētājiem ieteicams ērts, pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.

Līgatnes dabas taku darba laiks rudens sezonā no plkst 9.00 līdz plkst 18.00, sestdienās, svētdienās, svētku dienās no plkst 9.00 līdz 19.00.

No 23. oktobra apmeklējuma maksa: skolēniem darba dienās noteikta ieejas maksa 0,99 Ls (1,40 eiro), sestdienās, svētdienās un svētku dienās 1,48 Ls (2,10 eiro). Studentiem un pensionāriem darba dienās 1,48 Ls (2,10 eiro), brīvdienās un svētku dienās 1,97 Ls ( 2,80 eiro), pieaugušajiem attiecīgi darba dienās 2,53 Ls (3,60 eiro) un brīvdienās, svētku dienās 3,02 Ls ( 4,30 eiro).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt