Infografika: Latvija apņēmusies līdz 2020.gadam pārstrādāt vismaz 50% atkritumu

2012.gadā Latvijas mājsaimniecībās tika radītas 613 000 tonnas sadzīves atkritumu, no kurām otrreizējai pārstrādei tika nodoti 15,8%, kamēr vidēji Eiropas Savienībā (ES) - 41,8%, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" jaunākie dati. Latvijā pārstrādei nodoto atkritumu apjoms 2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, ir pieaudzis. Līdz 2020.gadam Latvija apņēmusies pārstrādāt vismaz 50% atkritumu, informēja AS "Latvijas Zaļais punkts".

"No kopējās sadzīves atkritumu masas pārstrādājami vai otrreiz izmantojami ir vismaz 70%. Vienlaikus ir arī valstis, kas iemācījušies teju visus sadzīves atkritumus izmantot otrreiz. Latvijā patlaban mērķtiecīgs darbs notiek izlietotā iepakojuma savākšanā un pārstrādē, kas veido 30% (~200 000 tonnas) no sadzīves atkritumiem. No izlietotā iepakojuma 60% tiek savākti un nodoti otrreizējai izmantošanai vai pārstrādei. Tomēr valstiski būtu jādomā, kā Latvijā attīstīt citu atkritumu veidu efektīvu un lietderīgu izmantošanu, lai resursus mēs izmantotu lietderīgi, nevis apglabātu poligonos," saka AS "Latvijas Zaļais punkts" direktors Kaspars Zakulis.

Saskaņā ar "Eurostat" datiem, 2012.gadā viens Latvijas iedzīvotājs radīja 0,85 kilogramus sadzīves atkritumu dienā jeb 310 kilogramus gadā. Tie ir vairāk nekā trīs lielie sadzīves atkritumu konteineri. Pieņemot, ka vidējais dzīves ilgums Latvijā ir 70 gadi, katrs iedzīvotājs Latvijā dzīves laikā rada vismaz 21 700 kilogramus sadzīves atkritumu.

Latvija ir apņēmusies līdz 2020.gadam pārstrādāt vismaz 50% no mājsaimniecību sadzīves atkritumiem. Tomēr pagaidām ar mērķa izpildi tik raiti nesokas, jo 2012.gadā pārstrādei tika nodoti 15,8% no visiem sadzīves atkritumiem.

2012.gadā šajā rādītājā Latvija apsteidza vien Rumāniju (2,6%), Maltu (12,1%), Slovākiju (13%) un Horvātiju (14,7%).

Tikmēr pirmajās pozīcijās atradās Vācija (64,5%), Austrija (59,4%) un Beļģija (57,3%).

Lai pievērsu sabiedrības uzmanību atkritumu šķirošanai un pateiktos iedzīvotājiem, kuri šķiro atkritumus, AS „Latvijas Zaļais punkts” un „Eco Baltia grupa” īstenoja interaktīvo projektu „Zvani runā”, kura laikā uz divām dienām Rīgas centrā novietoja īpaši pārveidotus runājošus šķirošanas konteinerus ar slēptajām kamerām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti