Atver četru sējumu izdevumu «Latvieši un Latvija»

Piektdien Latvijas Zinātņu akadēmijā ar svinīgām uzrunām un referātiem tika atvērts akadēmisko rakstu četru sējumu izdevums "Latvieši un Latvija". Grāmatas galvenais redaktors ir akadēmiķis Jānis Stradiņš.

Par izdevumu „Latvieši un Latvija” Stradiņš referēja arī piektajā Letonikas kongresā, un toreiz savā runā viņš formulēja tā pamatmērķus.

Šai izdevumā ir meklēta arī atbilde mūs visus satraucošajam jautājumam, kāda ir Latvijas valsts pastāvēšanas, dibināšanas jēga - vai latviešu nācija ir pasionāra, dinamiska, inovatīva nācija vai tā ir vecējoša, konservatīva, iniciatīvām nabadzīga, sašķelta un vairāk tāda rezignējoša nācija. Letonistikas virsuzdevums ir izpētīt un uzstādīt diagnozi mūsu nācijai un mūsu valstij,” toreiz sacīja Stradiņš.

"Latvieši un Latvija" pirmais sējums apkopo un analizē baltu tautu - latviešu senču valodu, folkloru, mitoloģiju un etnogrāfiju.

Otrā sējuma autori aplūko Latvijas valstiskuma pirmos aizmetņus, kā arī analizē tālāko latviešu nācijas un valsts veidošanās procesu.

Trešais sējums veltīts atjaunotās Latvijas valsts pastāvēšanas analīzei.

Bet ceturtais - veltīts latviešu izglītības, zinātnes un kultūras procesiem. Atbildes par latviešu nācijas veselības stāvokli pa daļai veidojas, pārrakstot pašvēsturi, no jauna pārskatot vērtības kādas tajā ieliktas.

Kopš piektdienas interesentiem pieejami visi četri pamatdarba "Latvieši un Latvija" sējumi, kas aplūko Latvijas valsts un nācijas veidošanos un pastāvēšanu no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt