Ar «Dinamo Rīga» pēdējo mājas spēli noslēgsies «Ūsu mēnesis»

Ūsu mēnesis jeb "Movembris" noslēgsies 29. novembrī, kad "Dinamo Rīga" aizvadīs pēdējo no novembrī plānotajām mājas spēlēm, aicinot sabiedrību pievērst uzmanību Latvijas vīriešu veselības problēmām, to savlaicīgai diagnostikai un ārstēšanai. "Arēnā Rīga" pirms spēles plānotas dažādas aktivitātes, erudīcijas pārbaudes par vīriešu veselības jautājumiem, kā arī draudzīgs atgādinājums vīriešiem par ikgadējo "tehnisko apskati".

“Daudzi no mūsu līdzjutējiem ir automašīnu vadītāji un daudziem no mums ir savi spēkrati. Lai piedalītos ceļu satiksmē un arī atbrauktu uz “Dinamo Rīga” mājas spēli, mūsu spēkratam ir jābūt derīgai tehniskās apskates uzlīmei priekšējā logā. Kad pienāk gadskārtējā auto tehniskās apskates diena, kas ļautu daudziem no mums turpināt ikdienas gaitas pie auto stūres, mēs atrodam gan laiku, gan finansiālos līdzekļus, lai savestu savus spēkratus kārtībā pie auto dakteriem un saņemtu ikgadējo atļauju piedalīties ceļu satiksmē,” stāsta “Dinamo Rīga” runasvīrs Armands Simsons.

Pēdējās mājas spēles laikā līdzjutēji ir aicināti uz spēli ierasties jau savlaicīgi un piedalīties dažādās Ūsu mēneša aktivitātēs, kurās aktīvi piedalīsies arī Latvijas Urologu asociācijas pārstāvji. Aktīvākajiem Ūsu mēneša atbalstītājiem būs iespēja samērīties ūsu garumā un kuplumā, saņemot balvas no “Dinamo Rīga”. Tiem līdzjutējiem, kuriem ūsas vēl nebūs paspējušas izaugt tik brangas, būs iespēja nofotografēties pie “Dinamo Rīga” fotostenda ar īpaši šim pasākumam sagatavotām ūsām. Īpaši pārsteigumi gaidāmi arī spēles pārtraukumos.

“Cilvēka organisms savā ziņā arī ir mašīna, kurai ir nepieciešama regulāra apkope un rūpes. Bieži vien par sevi un savu veselību sākam domāt tikai brīžos, kad kaut kas notiek vai arī brīžos, kad mūsu personīgā mašīna vairs nevar pakustēt. Diemžēl, tādi brīži var būt arī novēloti. Tāpēc aicinu katru un ikvienu pret savu “organisma mašīnu” izturēties ar tikpat lielu un vēl lielāku atbildību kā mēs sēžamies pie auto stūres ar derīgu un apstiprinātu tehnisko apskati. Tas neprasa daudz un dakteri nekož - viņi zinās, kā palīdzēt,” sacīja Armands Simsons.

Latvijā Ūsu mēnesis norisinās jau otro gadu Latvijas Uroloģijas Asociācijas paspārnē. Tāpat kā citur, arī Latvijā Ūsu mēneša sociālajā kampaņā vīrieši tiek aicināti ataudzēt ūsas, lai tādā veidā pievērstu uzmanību vīriešu veselības problēmām, piemēram, prostatas un sēklinieku vēzim, kā arī citām saslimstībām.

“Varu teikt, ka mūsu puiši noteikti apzinās veselības svarīgumu, jo bez tās neviena rezultatīva spēle neizdotos. Tāpēc arī šogad vairāki mūsu spēlētāji - Edgars Masaļskis, Džefs Delorjē, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs, Milans Jurčina, Roberts Bukarts un Kaspars Saulietis ir “atlaiduši” ūsas un bārdas, vēlreiz simboliski apliecinot šīs akcijas svarīgumu un nepieciešamību,” komandas atbalstu akcija iezīmē “Dinamo Rīga” runasvīrs Armands Simsons.

Pēc spēles Ūsu mēneša noslēgums tiks atzīmēts izklaides klubā “Mai Tai”, kur norisināsies īpaši Ūsu mēnesim veltīta ballīte, kurā ūsu audzētājiem būs pieejami bezmaksas profesionālu bārddziņu pakalpojumi un varēs nodzīt “atlaistās” ūsas.

“Vēlamies aicināt visus komandas vīriešu kārtas līdzjutējus atcerēties ne tikai par mūsu spēļu datumiem, bet kas vēl svarīgāk, arī atcerēties par vismaz vienu vizīti gadā pie ārsta urologa. Tā mēs viens otram – komanda un līdzjutēji – sagādāsim vēl neskaitāmus satikšanās brīžus, jo visi būsim veseli,” aicina Armands Simsons.

Ziņots, ka 2013.gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 910 jauniem pacientiem, tostarp no tiem tikai 11% jeb 99 vīriešiem tas konstatēts agrīnajā, pirmajā stadijā, tātad ar maksimālu iespēju atveseļoties. Sēklinieku vēzis diagnosticēts 36 jauniem pacientiem, no kuriem tikai pusei vīriešu tas konstatēts pirmajā stadijā. No nieru vēža miruši 105 vīrieši, no urīnpūšļa vēža – 164. Speciālisti ir vienisprātis, ka viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vīriešu vēršanās pēc palīdzības, tādēļ ikvienam vīrietim jāatceras, ka uroloģiska rakstura problēmas nav normālas novecošanās simptoms vīrietim, bet gan saslimšana, kuru nepieciešams ārstēt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti