Dienas ziņas

Remontdarbu laikā atrod vēsturiskas kāpnes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziedo skolas somas bērniem no sociālā riska ģimenēm

SOS bērnu ciematu asociācija 345 bērniem ziedo skolas somas un kancelejas preces

Tūlīt klāt jaunais mācību gads, kas daudzām ģimenēm nozīmē lielus tēriņus. Jāiegādājas skolas soma un kancelejas preces, sporta tērps, svinīgais apģērbs, un kopā šīs preces veido iespaidīgu summu. Tāpēc katru gadu īsi pirms 1. septembra bērniem no sociālā riska vai trūcīgām ģimenēm palīdzību sniedz kā pašvaldības, tā arī labdari. 

Vairākas šādas akcijas norisinās arī šogad, un tai skaitā SOS bērnu ciematu asociācija sarūpējusi skolas somas ar visām vajadzīgajām kancelejas precēm 345 mazajiem skolēniem.

Sagādāt penāļus, guaša krāsas, pildspalvas, visu citu un galu galā arī galveno piederumu – skolas somu – šogad palīdzēja sakaru operators “Bite” un tā darbinieki. Tās saņēma arī Sanitas bērni. Sieviete audzina sešus bērnus, no kuriem divi mazākie septembrī vēl dosies uz bērnudārzu, bet četri lielākie – uz skolu. Šāda labdarības akcija ģimenei ir liels atbalsts.

“Trīs mēnešu laikā viss tiek pamazām pirkts, nav tā, ka tagad augustā ejam un visu pērkam. Nav tādas naudas, lai visu nopirktu. Ir tur priekš visām skolas precēm jārēķinās vismaz ar 500 eiro priekš sešiem bērniem. Tas ir kā minimums, ja visu vēl pa lēto pērk, ne dārgi. Plus vēl drēbes,” par gatavošanos skolai stāsta mamma Sanita.

SOS bērnu ciematu asociācijas vadība uzsver - bērniem no sociālā riska ģimenēm – skolas soma, penālis un jaunas burtnīcas ir ļoti svarīgas, lai motivētu doties uz skolu un mācīties. Bieži skolas piederumu iztrūkums kļūstot par iemeslu, lai skolēnu izstumtu no klases kolektīva.

“Mēs esam skatījušies, ka arī ļoti vienkāršu somu var nopirkt par desmit eiro, bet diezin vai tā būs izturīga vai mazajam bērnam ērta un piemērota viņa muguriņai. Es domāju, ka somu var nopirkt par 25 eiro un uz augšu, bet somā ir nepieciešamas arī visas rakstāmlietas. Tas vēl prasa kādus 15 līdz 20 eiro,” pauž  SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Šodien jaunās somas skolēniem dalīja SOS bērnu ciematu goda patronese.

"Izaudzināt bērnu jau nav viegli. Bērnam ir jāiet skolā, viņam ir jāēd. Viņam ir jāiet dažādos pulciņos, un par to visu ir jārūpējas gan vecākiem, gan jādomā arī valstiskā līmenī,” uzsver SOS bērnu ciematu asociācijas goda patronese Iveta Vējone.

Atbalstu skolēniem šogad sniedz arī vairākas citas nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti