Ģimenes studija

Dzimtas attiecību veidošanai un stiprināšanai veltītais laiks ir svarīgs

Ģimenes studija

Saruna ar psihoterapeitiem par vienu no svarīgākajām dzīves jomām - ķermenisko tuvību

Diāna Ņikitina iepazīstina ar "Mammu virtuālās kopstrādes telpas" konceptu

Nerunājam par bērniem un vīriem jeb Diāna Ņikitina iepazīstina ar «Mammu virtuālās kopstrādes telpu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

„Jo visiem labāk, jo visiem labāk,” – tā savu dzīves un darba moto formulējusi Diāna Ņikitina, divu meitu mamma, zīmolvede, kopstrādes koncepta entuziaste un „Mammu virtuālās kopstrādes telpas” izveidotāja.

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" viesojas pie Diānas un Oļega Ņikitiniem Rīgā. Kamēr viņu vecākā meita Helga ir bērnudārzā, mazā Marta turpat aiz loga ratiņos guļ diendusu, bet saruna raisās par darba un ģimenes dzīves harmonisku apvienošanu.

„Tas var attiekties uz jebko – uz publisko vidi, uz ģimenes un darba attiecībām. Ar to, ka viens otram darām labu, viens otru arī ceļam, un līdz ar to visiem ir arī labāk. Tas ir tāds dzīves dizains par labākās dzīves kvalitāti.

Tā ir mana universāla pieeja, tāpēc brīvi dalos ar savām zināšanām, nav bail, ka tās kāds paņems vai piesavināsies,” Diāna skaidro savu dzīves moto. „Dalos, lai visiem būtu labāk, lai varētu dzīvot feinākā pasaulē. Tas ir visa pamatā, kāpēc vispār kaut ko daru, kāpēc esmu izveidojusi mammu grupu, kāpēc es vienu brīdi dažādus urbānos projektus veidoju, par zīmolvedības jautājumiem veidoju darbnīcas.”

Savu dzīves moto „Jo visiem labāk, jo visiem labāk” Diāna attiecinājusi uz jebkuru jomu. Viņas mīļie projekti zīmolvedībā galvenokārt ir saistīti ar mammu, ar sieviešu iesaistīšanos biznesā.

„Loģiski izauga “Mammu virtuālās kopstrādes telpa”, lai mēs, jaunās mammas, kas vēlas paralēli darīt savas lietas, varam apmainīties ar zināšanām un viedokļiem, viena otru uzmundrināt. Daloties ar zināšanām palīdzēt citām uzsākt vai turpināt savu lietu,” stāsta Diāna.

Savulaik Diāna kopā ar māsu ir izveidojusi kopstrādes telpu "Darbavieta"; mammām domātā kopiestrādes telpa ir virtuāla, jo bieži vien sievietei nav laika iziet no mājām, bet par kādām profesionālām lietām var padomāt un citām mammām padomu paprasīt arī tad, kad mazais čuč.

Arī Diānas vīrs Oļegs ir saistīts ar kopstrādes telpām, kaut vai tāpēc, ka abi iepazinušies „Darbavietā”, šobrīd ikdienā viņš palīdz uzņēmumiem tikt pie telpām, kas iedvesmo un motivē darbiniekus.

Diāna stāsta, ka viņa jau gadiem pati organizē savu laiku. Pirms Martas piedzimšanas viņas režīms bijis – trīs darba dienas, diena veltīta sev, diena – bērnam.

„Jāatrod tas stundu skaits, kas mani dara priecīgu darīt, nepārstrādājoties un neradot stresu sev un neradot, ka ģimene zaudē, un vēl paspēt nopelnīt, ja ne tik, cik gribu, vismaz tuvoties ideālam daudzumam,” atklāj Diāna.
Gan viņa, gan Oļegs novērtē, to, ka arvien vairāk cilvēku saprot, ka negrib darbu tikai darīšanas pēc, bet lai tas būtu jēgpilns.

„Ja par lietu dedz, ir cita motivācija darīt,” uzskata Diāna.

Doma par “Mammu virtuālo kopstrādes telpu” Diānai radusies, dzīvojot ar pirmo meitu mājās un domājot, kā atsākt strādāt pēc meitas piedzimšanās.

„Atrisināju savu problēmu, jo gan jau nav viena tāda mamma, kas grib parunāties nevis par bēbju lietām, bet par mūsu lietām,” stāsta Diāna. Tā radusies doma veidot kopienu, kurā mammas cita citu atbalsta.

„Mamma kā galvenā biznesmene, jo visām ir bērni. Tas ievieš korekcijas, kā varam plānot laiku. Viņa neatsūtīja e-pastu, ir ok. Viņai trīs bērni mājās, varbūt kāds saslimis. Uz pasākumiem drīkst ņemt bērnus un neviens neskatās šķībi, ja kāds iet un gugina, vai spēlējas. Mākam izdzīvot vidē, kur ir bērnu skaņas. Citā vidē bērni varētu it kā traucēt,” par savu darbu atklāj Diāna.

Kad sievietei piedzimst bērns, tas viņai liek uz savu dzīvi paraudzīties no cita skatupunkta un mainīt perspektīvas.

„Mammas saprot, ka no šī brīža man ir bērni, esmu es, un man ir jāatrod līdzsvars, kā es gribu būt laimīga kā sieviete, kā māte un profesionāli, tāpēc bieži notiek pagrieziens karjerā,” uzskata Diāna.

Ja ir mammu bizness, kāds ir tēvu bizness? Oļegs vērtē, ka iespējams, tā ir nobriedušāka attieksme pret savu laiku un pret savu darbinieku laiku. Ja pašam ir ierobežoti laika resursi, sāc cienīt, ko dara citi.

„Mammu virtuālajā kopstrādes telpā” ir iesaistījušās vairāk nekā 500 sievietes, protams, ne visas ir aktīvas. Tās ir mammas, kas vēlas strādāt un attīstīt savu uzņēmumu.

„Viens no noteikumiem, pievienojoties grupai, mēs nerunājam par bērniem un vīriem. Par to runājam citās grupās un vietās. Te par to, kas tavai uzņēmējdarbībai var palīdzēt attīstīties, sākot no tā, kā vispār sākt, līdz grāmatvedībai, līdz tirdzniecībai etsy platformā, e-marketingam, zīmolam. Kā biznesu padarīt produktīvu un pelnošu,” virtuālās kopstrādes telpas darbības principus atklāj Diāna.

Sarunai paralēli top arī pusdienas. Kartupeli, burkānu un cukīni Diāna nomizo un, aizdarītus ar savām iecienītākajām garšvielām - kurkumu, kumīnu, kardamonu un "Tandori" garšvielu maisījumu - sautē nelielā ūdens daudzumā. Sautējums top „brīnumkatlā", kuru līdz ar otrā bērna ienākšanu ģimenē uzdāvinājuši vecvecāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti