Dienas ziņas

Valmierā notiek akapella dziedājuma meistarklases

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dr. Klauns atzīmē desmit gadu jubileju

Mazo pacientu draugs dakteris Klauns svin 10 gadu jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kad ir bail, kad sāp, kad gribas raudāt, pēkšņi parādās viņš – jocīgi ģērbies, ar mūzikas instrumentu rokās vai putniņu uz pleca. Un vienmēr ar koši sarkanu degunu. Tas ir dakteris Klauns, kas bērniem slimnīcā mazina bailes no manipulācijām un palīdz pārvarēt uztraukumu. Šodien gan uztraucies bija pats Dr. Klauns – vai būs dāvanas? Vai baloni nesprāgs? Un cik daudz saldējuma viņam ļaus apēst, ja ir tik liela jubileja – 10 gadi, kopš viņš sācis darbu Latvijā.

Ar muzikālu parādi dakteri klauni šodien sveic paši sevi un ikvienu atbalstītāju kustības dzimšanas dienā. Dakteris Igorskī, daktere Kņope, Apčī, Tūta un Bambuk – bērniem, kuri pabijuši bērnu slimnīcā, tieši šie cilvēki devuši drošības sajūtu un likuši smieties, kaut nāk raudiens.

"Tas bija iespējams tikai tāpēc, ka jūs mūs atbalstāt. Jubilejas ir pateicību dienas," sacīja viens no dakteriem.

Starp jubilejas viesiem ir arī bērni, kuri ļoti labi zina – kad dakteris Klauns noņem savu košo degunu, tā atkal ir viņu mīļā mamma. Dakteres Bambuk bērni Martins, Matīss un Māris sacīja: "Viņa glābj cilvēkus. Tas ir ļoti interesants piedzīvojums, tagad mēs to atbalstām. Bieži pie mums brauc ciemos."

Līdz ar jubileju dakteri klauni atklāj jaunu ziedošanas akciju, aicinot viņu darbu atbalstīt arī turpmāk.

Biedrības “Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska skaidroja: "Mēs strādājam gan slimnīcās, gan ar bērniņiem no Ukrainas, kas mums svarīgi... lai dakteri klauni nāk un strādā. Ja jūs varat pieslēgt mazu regulāro maksājumu, tas mums ļoti palīdzētu."

Dakteru klaunu terapijas programmas darbojas 30 pasaules valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti