«Marks, maģija un vilkate Vilma» - latviskots igauņu rakstnieces Rēli Reinausas darbs jauniešiem

Jāņa Rozes apgādā izdots igauņu rakstnieces Rēli Reinausas grāmata "Marks, maģija un vilkate Vilma", paziņojumā presei pauž izdevniecības pārstāvji. Darbu latviskojusi tulkotāja Maima Grīnberga.

Kad divpadsmitgadīgā Marka ģimene pārceļas dzīvot uz laukiem, zēnam un viņa vecākajam brālim Martinam jāmeklē jauni draugi. Brālis ātri atrod sev kompāniju, taču Markam īsti neveicas. Tad viņš satiek Vilmu, no kuras pārējie bērni turas pa gabalu. Meitene iepazīstina Marku ar lielo mežu ciema pievārtē, kas parasti ir rāms un draudzīgs, taču mēdz kļūt arī patiesi biedējošs. Kādu dienu Marks uzzina Vilmas noslēpumu – meitene spēj pārvērsties...

Dažbrīd lasītājam paveras fantastiskas ainas – Marka klejojumi pa mežu viņu saved aci pret aci ar laumām, nārām, sumpurņiem un citām neparastām būtnēm, tādēļ viņš iemācās būt drosmīgs un ar atvērtu prātu. Tomēr vienlaikus viņam kā jau daudziem divpadsmitgadīgiem zēniem ir jāsadzīvo ar vecāko brāli, delverīgiem klasesbiedriem un savā pasaulē dzīvojošiem pieaugušajiem.

Noskaņas ziņā šī grāmata pielīdzināma jaunās lietuviešu rakstnieces Kotrīnas Zīles mistikajam romānam “Samainītais” un latviešu autora Dāvida Vilkmaņa debijas garstāstam “Roņpils”.

Rēli Reinausa (1977) ir igauņu autore, kura raksta grāmatas bērniem un jauniešiem. Studējusi teoloģiju un folkloru, strādājusi par pasniedzēju Tartu Universitātē un par pētnieci Igaunijas Literatūras muzejā. Sarakstījusi teju 30 grāmatu, viņai lieliski padodas savērpt gan stāstus par bērnu dzīvi un ikdienas problēmām, gan detektīvsižetus un arī fantāzijas žanra darbus.

Marja Līsa Platsa (1984) ir ilustratore, grafikas dizainere, fotogrāfe un dziedātāja no Tartu. Viņa ilustrējusi ap 40 bērnu grāmatu, zīmējusi arī bērnu žurnālam "Täheke" ("Zvaigzne"). Viņai patīk izmēģināt dažādus stilus un tehnikas un izdomāt arvien jaunus mākslinieciskos risinājumus.

“Marks, maģija un vilkate Vilma” 2018. gadā iekļauta Starptautiskās Bērnu un jauniešu grāmatu padomes (IBBY) katalogā „The White Ravens”, 2017. gadā tā atzīta par vienu no divdesmit piecām dizaina un ilustrāciju ziņā veiksmīgākajām grāmatām Igaunijā.

“Grāmatā veiksmīgi, bez didaktikas risināta atšķirīgu cilvēku pieņemšanas tēma. Spriedze un intriga noturēta oriģināli un ievelkoši līdz grāmatas beigām,” pauž tulkotāja Maima Grīnberga.

“Būdama folkloristikas speciāliste, Rēli Reinausa prasmīgi rada ticamu pārdabisko pasauli, un Marjas Līsas Platsas ilustrācijas un makets to lieliski atbalsta, starp autori un mākslinieci valda īsta sinerģija,” darbu raksturo Katrina Reinmā (Katrin Reinmaa), apgāda „Päike ja Pilv” vadītāja.

Iespēja sastapt Rēli Reinausu un Dāvidu Vilkmani klātienē būs sestdien, 29. februārī, plkst. 15.00 Latvijas Grāmatu izstādes Rakstnieka viesistabā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu hallē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt