Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ģimenes studija

Lasīšana, rakstīšana un sociālas prasmes jeb kas jāzina pirmklasniekam

Ģimenes studija

Zinību diena - sagaidīt jaunā mācību gada nestās pārmaiņas ar prieku

Iespējas jauniešiem reģionos pilnveidot prasmes, īstenot idejas - būt aktīviem

Jauniešiem reģionos ir iespējas iesaistīties izglītojošās aktivitātēs

Ir maldīgs uzskats, ka reģionos jauniešiem ir mazākas iespējas izglītoties, realizēt talantus, piedalīties pasākumos. Ir dažādas jauniešu organizācijas un centri, kuros jaunieši aktīvi strādā, gūst pieredzi starptautiskos projektos, īsteno vietējā reģiona projektus.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par to, kādas iespējas jauniešiem reģionos iesaistīties dažādās aktivitātēs – klātienes mācībās un pieredzes braucienos, lai iegūtu jaunas prasmes un lielākas iespējas tālākajā dzīvē.

Siguldas jauniešu centrs “Mērķis” darbojas ļoti aktīvi, aicina jauniešus piedalīties, piedzīvot daudz interesanta. Centra vadībai jādomā par to, lai trāpītu – lai aktivitātes būtu jauniešu vajadzībai un vēlmēm atbilstošas. Pirmo septembri tradicionāli svin ar dažādām aktivitātēm, kur liels nopelns jauniešu centram.

Luīze stāsta, ka tikai vidusskolas posmā sākusi piedalīties dažādos pasākumos, pirms tam sēdēja mājās un lasīja grāmatas. Pēc pieredzes Somijā, kur sastapa dažādus aktīvus jauniešus, Luīze sāka piedalīties pulciņos, šaha spēlēs, pati māca matemātiku. Šīs aktivitātes devušas jaunas zināšanas, pieredzi un draugus.

Ralfu darboties jauniešu centrā pierunāja skolotāja, sākumā nepatika, bet, kad aizbrauca uz jauniešu centru, iepazinās ne tikai ar interesantiem jauniešiem, bet arī ar dažādām idejām, kas ir aizraujošas.

Bieži ir jautājums - kā neaktīvos jauniešus iesaistīt dažādās aktivitātēs.

Katrai pašvaldībai ir cita pieredze. Notiek arī strukturētais dialogs – forma, kā jaunieši var satikties ar politiķiem vai pašvaldības darbiniekiem, jaunieši var izteikt savu viedokli, dot ieteikumus.

Siguldā, piemēram, jaunieši izteikuši vēlmi par aktivitātēm skeitparkā, kura darbība šobrīd paplašinājusies, pateicoties jauniešu iniciatīvai un sadarbībai ar Siguldas jauniešu centru “Mērķis”.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra piedāvā dažādas iniciatīvas, sadarbību ar Eiropas Savienību. Īpaša ir programma “Proti un dari”, tā domāta  neaktīviem jauniešiem, lai iesaistītu aktīvākā dzīvē. Programmā katram jaunietim ir mentors, kurš palīdz realizēt izvēlēto programmu. Aģentūra piešķir finansējumu pašvaldībām šādu programmu realizēšanai.

Šobrīd programmā jauniešiem “Proti un dari” iesaistījušās 76 pašvaldības.

Jauniešiem nepieciešama palīdzība, kāds, kas palīdz uzsākt jaunas idejas, jauniešiem ir svarīgi līderi. Cilvēkiem, kuri vēlas strādāt ar jauniešiem, visvienkāršāk ir pievienoties nevalstiskai organizācijai vai pašiem dibināt organizācijas, kurās darboties ar jauniešiem.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina pašvaldības iesaistīties darbā ar jauniešiem, izmantojot Latvijai pieejamo finansējumu un atbalstu no Eiropas Savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti