Gribat izaudzināt domājošu bērnu? Spēlējiet galda spēles!

Zinātnieki atklājuši, ka vienkāršas galda spēles palīdz bērnam apgūt pašas galvenās dzīvē nepieciešamās sociālās prasmes, komunikācijas iemaņas un prasmi ne tikai uzvarēt, bet arī zaudēt.

Par galda spēļu pozitīvo ietekmi uz bērna garīgo attīstību nav šaubu, bet amerikāņu zinātnieki pētījumā atklājuši, ka vienkāršas galda spēļu nozīme bērnu izglītošanā nav pilnībā novērtēta, spēles palīdz izaudzināt ļoti gudrus cilvēkus.

Pētnieki eksperimenta veikšanai uzaicināja ģimenes ar trīsgadīgiem bērniem. Bērni spēlēja tikai dažādas attīstošas spēles.

Zinātnieki savus novērojumus veica 30 gadu garumā.

Pētījumā noskaidroja, ka bērni, kuru ģimenēs nopietnu vērību pievērsa dažādu attīstošu spēļu spēlēšanai, vēlākā dzīvē lieliski tika galā ar matemātiskiem uzdevumiem, kā arī uzdevumiem, kuros bija nepieciešama loģiskā domāšana. Šie cilvēki pieaugušo dzīvē guva ievērojamus sasniegumus karjerā.

Zinātnieki apgalvo, ka intelektuālās spējas jāsāk attīstīt jau bērnībā, vislabāk to darot spēļu formā.

Galda spēles attīsta bērnu stratēģisko un abstrakto domāšanu, māca sadarboties ar citiem cilvēkiem, saka pētniece Sāra Janga. Galda spēles māca bērnu prognozēt savu rīcību un tās sekas, novērtēt risku, atrast saikni starp cēloni un sekām. Galda spēles atkal ir cieņā ģimenēs un atgūst savu bijušo popularitāti, raksta "cnbc.com", tās ir iecienījuši pieaugušie un bērni un ir jauns socializēšanās un draugu iegūšanas veids.

Ja spēlē piedalās lielāks skaits spēlētāju, tajā bērns gūs komunikācijas iemaņas. Ja spēlē svarīgs faktors ir reakcijas ātrumam, tad šāda spēle attīsta bērna uzmanību un, pēc mediķu domām, labvēlīgi ietekmē bērnu nervu sistēmu.

Galda spēļu vislielākais ieguvums ir dialogs ar citiem spēles dalībniekiem, komunikācijas spēju attīstība un disciplinētība, prasme uzvarēt un zaudēt.

Ar galda spēļu palīdzību bērns apgūst pašas galvenās sociālās prasmes, kuras viņam būs nepieciešamas visas dzīves garumā, raksta mamaclub.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt