Ģimenes studija

Iespējas īstenot bezatkritumu principus ģimenēs ar maziem bērniem

Ģimenes studija

Jaunieši labprātāk uzsāk attiecības virtuālajā vidē. Mazāk baida atraidījums

Obligātās veselības pārbaudes bērnam no gada vecuma līdz skolas gaitu uzsākšanai

Ģimenes ārste: Pirmsskolas bērnu bezmaksas veselības pārbaudes ne vienmēr var nodrošināt

Bērnu profilaktiskās veselības pārbaudes ir valsts apmaksātas, tomēr stomatologa vai acu ārsta vizīte dažreiz jāgaida ļoti ilgi ārstu trūkuma dēļ. Ārsta apmeklējums, uzsākot skolas gaitas un bērnudārzu, ir obligāts, bet bieži vecāki gaida speciālistu iesaistīšanos, pat uzskatot, ka bērnu veselība ir mediķu atbildība, izskan raidījumā “Ģimenes studija”.

Profilaktiskās pārbaudes no gada līdz septiņu gadu vecumam:

  • Profilaktiskās vizītes divas reizes gadā līdz divu gadu vecumam, tālāk vienu reizi gadā apmaksātas vizītes.
  • Pienākas trīs profilaktiskās pārbaudes pie acu ārsta, mutes veselības pārbaude reizi gadā. Veic nepieciešamās vakcinācijas. Gadu vecu bērnu sver, mēra, veic skrīninganalīzi uz hemoglobīnu, novērtē runu, uzvedību  kopumā.
  • Trīs gadu vecumā sāk mērīt asinsspiedienu.
  • Sākot skolas gaitas, ir īpaša veidlapa, kur ir informācija par bērna iepriekšējām slimībām, svars, garums, acu ārsta, stomatologa atzinumi, ādas stāvokļa novērtējums un citi rādījumi par bērna veselību.

Ir reģioni, kuros ir laba organizācija, sadarbojoties ar pašvaldību veic bērnu veselības profilaktiskās pārbaudes arī skolas vecumā. Joprojām praktizē, ka skolēni pa klasēm nāk pie ārsta. Tāpat bērnudārza bērni nāk uz profilaktisko apskati, tad vakcinē bērnu (ar vecāku atļauju). Reģionos bieži speciālistu meklējumos iesaistās ģimenes ārsti.

Stomatologu pieejamība bērniem ir problēma. Tas saistīts ar zobārstu trūkumu, jo ir maz bērnu zobārstu. Tāpat problēmas var sagādāt iespēja apmeklēt acu ārstu.

Ārsti uzsver, ka pašiem vecākiem ir atbildība par bērnu veselību, uzturu, bieži arī paši vecāki neapmeklē speciālistu, kur pierakstījuši bērnu uz vizīti, tā jau grūto situāciju pasliktinot.

www.rindapiearsta.lv var iegūt informāciju par rindām, kā sazināties ar ārstu, ārstnieciskās iestādes Rīgā.

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā ir pieejama informācija par pediatru kabinetiem, kā arī paplašināta informācija par bērnu veselības profilaksi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti