Ģimenes studija

Peldies droši: bērniem ir jāmāca peldēt un apzināties riskus pie ūdens

Ģimenes studija

Saulgriežu laika saruna ar Ilonu un Gati Dzērvēm-Tālutiem

Doties dabā kopā ar bērniem

Dabas izziņas un izpētes ceļojumi kopā ar bērniem - vērtīga ģimenes tradīcija

Ceļot kopā ar maziem bērniem ir jauki, izzinoši un noderīgi ne tikai bērniem, bet arī  pieaugušajiem. Šādam ceļojumam nepieciešama kaut minimāla sagatavošanās, maršruta izzināšana un plānošana.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Tiem, kuri šaubās par savām spējām saplānot pārgājienu dabā, kuriem nav pieredzes, ir jāsāk ar izzinošām lekcijām, ceļošanu kopā ar citiem, pieredzējušiem ceļotājiem, iesaka pieredzējuši ceļotāji. Tādas organizē arī Dabas aizsardzības pārvalde, piedāvājot arī dažādus ceļojuma maršrutus.

Latvijā ceļojumu maršrutu izstrāde nav sarežģīta, jo viss atrodas tuvu, tāpēc nav ļoti jāgatavojas, domā vecāki, kuri daudz ceļo kopā ar bērniem. Arī plānošana ne vienmēr ir nepieciešama, jo brīnišķīgas lietas ir iespējams atrast pavisam nejauši.

Ir ieteikums izplānot pārgājiena virzienu - apskata, kas izvēlētajā pusē izcils, tad ļaujas situācijas plūdumam. Ja dzelžaini turas pie plāna, tad zūd atklājēja prieks, savas domas pauž pieredzējuši ceļotāji.

Ceļojot ar mazākiem bērniem, bieži svarīgi, vai iespējams vietu apmeklēt ar ratiņiem. Pieredzējuši ceļotāji aicina mazākiem bērniem izmantot slingus un ergosomas. Ja izvēlas īsto pārvietošanās veidu, tad nav problēmu ar ceļošanu.

Vecākiem, dodoties kopā ar bērniem, jāuztur bērnos atklājēja prieks, tas nozīmē, ka bērnam būs daudz jautājumu, uz kuriem jādod atbildes, bērns nevēlēsies skatīties un priecāties tikai par to, uz ko norāda pieaugušie, bērns pats ieraudzīs svarīgo.

Lsm.lv vecāku un bērnu sadaļā ar savu pieredzi, ceļojot kopā ar trim maziem bērniem, dalās mamma Kitija Balcare.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti