Bērnus un vecākus aicina uz Aspazijas dzejas tēlu pētniecības darbnīcu

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz Aspazijas dzejas tēlu pētniecību un Namiņu darbnīcu Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, paziņojumā medijiem informēja pasākuma organizatori.

Pasākums notiks 16. novembrī plkst. 11.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Namiņu darbnīcā iepazīs Aspazijas dzejas tēlu krāšņās pasaules un atraisīs bērnu fantāziju. Atradīs zīmīgus tēlus Aspazijas dzejoļos un cels tiem namiņus no segām, galdiem un dažnedažādiem materiāliem. Izdomās savus stāstus par Aspazijas dzejas tēliem un paši radīs jaunus tēlus.

Darbnīcu vadīs māksliniece Ilze Aulmane.  Viņa mācījusies Ogres Mākslas skolā un citās skolās, šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijā maģistrantūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, gan dežurante, gan izstāžu zāles kuratore. Piedalījusies dažādās izstādēs un arvien nopietnāk grib pievērsties savai radošajai darbībai.

Ilzi aizrauj gandrīz viss dzīvīgais – vai tas būtu brauciens ar kartingu pirmo reizi, vai ikgadējā slidošana ziemā, neregulāri baseina, teātra, operas, džeza un akadēmiskās mūzikas koncerti, citu mākslinieku izstāžu, lekciju, dievkalpojumu apmeklējumi utt. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt un izdzīvot kristīgās ticības būtību. Par nepieciešamām uzskata sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas elementiem. Nozīmīga vieta Ilzes dzīvē ir humoram un pozitīvai attieksmei.

Uzziņai:

Namiņu darbnīca ir viena no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no aprīļa līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas veidus (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Nodarbības ilgums ir divas stundas. Dalībnieku vecums – no 3 līdz 100 gadiem. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti