Ģimenes studija

Kura no mākslām ir vissvarīgākā mūsdienīgā skolā?

Ģimenes studija

Almaņu ģimene aicina dziesmu svētkos arī skatītājiem sajusties kā dalībniekiem

Izmēģini dažādus sporta veidus, lai atrastu īsto!

«Atrodi savu sporta veidu» - jauna sporta programma sākumskolas bērniem

Rīgā uzsākta sporta programma “Atrodi savu sporta veidu”, kuras ietvaros sākumskolas vecuma bērni gada garumā varēs trenēties 10 dažādos sporta veidos, lai atrastu savu īsto. Šāda programma jau darbojas Liepājā.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par aktīvu dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm jau no bērnības.

Programmas veidotāji raksta: “Mēs, vecāki, tērējam ļoti daudz laika un resursus, lai atrastu savam bērnam īsto sporta veidu.

Meklējot, ar ko bērnam nodarboties, mēs nereti vadāmies pēc saviem nepiepildītajiem bērnības sapņiem, raugāmies no ērtuma aspekta

vai pievienojamies pūļa efektam, tādā veidā nekad arī nenonākot pie īstā sporta veida, kurš būtu tieši mūsu bērnam vispiemērotākais un radītu tam prieku.

Programma “Atrodi savu sporta veidu” darbojas Liepājā no pagājušā gada, Rīgā darbība sākta šonedēļ. Programmas veidotājs Kaspars Čerņavskis skaidro, ka izvirzītais mērķis ir ļaut bērnam viena mācību gada ietvaros iepazīties, piedalīties dažādos sporta veidos (programmā ir 10 sporta veidi). Nodarbībās bērniem katru dienu ir cits sporta veids. Pēc gada gan bērna redzējums, gan speciālista ieteikumi var dot izvēli, kādu sporta veidu izvēlēties, kurā bērnam varētu būt sasniegumi un ieinteresētība.

Programma domāta bērniem no piecu gadu vecuma, bet, ņemot vērā, ka Rīgā ir liela zāļu noslogotība, tad galvenokārt programmā nodarbosies bērni no septiņu līdz 12 gadu vecumam.

Nodarbības vada izvēlētā sporta veida speciālists, lai sistematizēti strādājot, bērns vislabāk saprastu, kādu ceļu izvēlēties profesionāļa vadībā. Sporta veidu izvēle veikta, vadoties pēc infrastruktūras iespējām, pēc pieprasījuma un vajadzībām.

Latvijas Sporta akadēmijas profesore Andra Fernāte uzsver, ka mazam piecgadīgam bērnam neviens treneris nepateiks, vai no viņa sanāks izcils hokejists. “Kustību prieks ir svarīgs, tas rodas, ja bērnam izdodas, ja ir vecumposmam atbilstoši vingrojumi, ja bērns var izdarīt ko tādu, kas nav izdevies pirms tam. Programmas mērķis nav tikai atlasīt talantīgākos kādā sporta veidā. No lielā bērnu skaita vismaz puse atradīs ceļu, kurā gribēs darboties.”

Bērns pats varētu izvērtēt apmēram deviņos gados, kāds sporta veids ir īstais. Šajā programmā ir daudzi uzdevumi, ne tikai atrast savu sporta veidu, bet arī parādīt, izglītot un rast prieku, saprast, ka sportošana ir priecīgs notikums.

Valmieriete Signe Lūsiņa pērn ieguva “Gada sporta skolotājas titulu”, viņas lielā pieredze ļauj novērtēt projektu: “Ideja laba, lai bērns iepazītos ar sporta veidiem un izvēlētos īstos.  Ir bērni, kuriem neinteresē sports, katrā klasē ir skolēni, kuri nav ar sportu draugos vispār. Šos skolēnus ir jāieinteresē, lai bērns saprot, kas ir veselīgs dzīvesveids, kā gūt prieku, noticēt savai varēšanai un spēkiem.”

Projektā vecāki un bērni varēs labāk saprast, vai bērnam izvēlētajā sporta veidā ir iespējami lielāki sasniegumi, lai nezaudētu gadus, cerot uz panākumiem kādā sporta veidā.

Pat tad, ja bērns negūs augstus rezultātus, bērna ieguvums no sporta nodarbībām būs vispusīga fiziskā sagatavotība.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt