Rīta Panorāma

Intervija ar LTRK padomes priekšsēdētāju Aigaru Rostovski par partiju programmu solījumiem

Rīta Panorāma

Fotomākslinieka Arņa Balčus ironiski askētiskā personālizstāde «Izstāde pēc izstādes»

Telefonsaruna ar Zandu Rubeni par programmu «Skolēna digitālais IQ 2018»

Aptauja: jaunieši virtuālajā vidē izliekas ļaunāki nekā dzīvē

Lai norādītu uz digitālo tehnoloģiju nozīmi un pilnvērtīgu izmantošanu atklāj “Samsung” skolas programmu “Skolēna digitālais IQ 2018”. Programmā paredzēts stiprināt jaunieši digitālo pratību.

Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas vadītāja Zanda Rubene “Rīta panorāmā” informē, ka šī projekta mērķis ir noskaidrot jauniešu uzvedību sociālajos tīklos un internetā kopumā.

“Mūsu aptauja liecina, ka jauniešu uzvedība virtuālajā un reālajā vidē ir atšķirīgas.

Tiešsaistē dzīvo pēc citiem sociāliem un morāles noteikumiem nekā bezsaistē,”

skaidro Zanda Rubene.

Aptaujā bija jautājumi, kur jaunieši varēja salīdzināt bezsaistes un tiešās realitātes. Aptaujas dati liecina, ka ievērojami lielāks jauniešu skaits virtuālajā vidē patērē nelicencētu saturu, neaicināti izpēta citu cilvēku privāto telpu un sociālo tīklu profilus, izdomā citas identitātes.

Tas notiek virtuālajā vidē, bet reālajā pasaulē viņi to nedara – bez maksas neielavās kino, neiet neaicināti citu cilvēku mājās, nezog mūzikas ierakstus un uz ielas neizliekas par citu peronu.

Skola mācību stundās nodrošina digitālo pratību, ar skolēniem par to runā, bet nepietiekami. Šogad “Samsung” skolas veltīs uzmanību atbildīgas un pieklājīgas rīcības veicināšanai digitālajā vidē. Ir izstrādāti sešu lekciju kursi par netiķetes tematiku (etiķete + tīmeklis - uzvedības kanons tīmeklī).

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti