4. studija

Kaļiņingradas «atklāšana»: kā darbojas jaunais bezvīzu režīms?

4. studija

Mežos kā sēnes pēc lietus aug nevis sēnes, bet - atkritumi!

Podiņš bērnudārza pagalmā - cik ētiski un likumīgi?

«4. studija»: Podiņš bērnudārza pagalmā - cik ētiski un likumīgi?

Vai tas ir ētiski un higiēniski, ka bērni bērnudārzos nokārtojas mazajos podiņos turpat bērnudārza pagalmā, citu acu priekšā? Bērnudārza vadītāja uzskata, ka satraukums ir nevietā, jo tā mazajam bērnam ir higiēniskāk un drošāk, Veselības inspekcijā skaidro, ka normatīvie akti neregulē bērnu podiņu izvietošanu pastaigu laukumos, noskaidro raidījumā “4. studija”.

Diskusijas kādā no sociālajiem tīkliem aizsāka sašutusi mamma – jo bērnu podiņi novietoti pirmsskolas izglītības iestādes pagalmā, kuru ieskauj daudzsstāvu nami. Tas nozīmē – bērnu dabisko vajadzību nokārtošana ir redzama ikvienam, kuram tas varētu interesēt.

Bērnudārzā ir mazie bērni, sākot no viena gadiņa līdz trīs, protams, ka dabiskās vajadzību nokārtošanai vasaras periodā nes podiņus ārā, skaidro privātā bērnudārza Torņakalnā vadītāja Solvita Montvida.

Viņa uzskata, ka vasaras periodā ir visvieglāk bērnu atradināt no pampera: “Mums mērķis ir sagatavot bērnu turpmākām bērnudārza gaitām, tātad – lai tas bērns aiziet uz dārziņu bez tā pampera. Tikai tādā veidā mēs varēsim un būs iespēja atradināt no tā pamperīša, jo mazais bērns – viņam vajag to dabisko vajadzību nokārtot tagad un uzreiz.”

Bērnudārzā stāsta, ka podiņus ārpus telpām izvieto tikai vasarā. Viens no argumentiem - bērniem gribas padzerties, līdz ar to - arī nokārtot savas vajadzības.

Podiņi ārā ir ne tikai higiēnas, bet arī drošības jautājums, skaidro vadītāja: “Iekšā es viņus vienus ielaist nedrīkstu, jo es vienu pašu bērnu nevaru ielaist iekšā, jo viņš ir maziņš. Un arī tad, ja viņš būtu liels! Ja viņš ir iegājis iekšā, es taču neesmu pārliecināta, ko viņš tur dara. Vai viņu kāds tur sagaidīs? Es uzskatu, ka tur ir nevietā tas satraukums.”

Veselības inspekcijā skaidro, ka ne likumi, ne normatīvie akti neregulē bērnu podiņu izvietošanu pastaigu laukumos. Tas arī nav aizliegts. Higiēnas prasības attiecas tikai uz iekštelpās esošajām labierīcībām.

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka uzskata, ka no cilvēciskā viedokļa, no vispārpieņemtajām higiēnas normām podiņi ārā nav īpaši ētiski, ja to var redzēt arī apkārtējie. Tomēr bērnu vajadzības ir primāras, ir svarīgi, lai katram bērnam podiņš būtu un būtu iespējas nokārtot dabiskās vajadzības, jo īpaši maziem bērniem - tad, kad viņam vajag, nevis - kamēr viņš aizskries līdz tualetei.

“Teritorijai ir jābūt sakoptai, podiņiem ir jābūt tīriem, iestādei to uz vietas ir iespējams noorganizēt. Tā ir darba organizācija, un es nedomāju, ka kādam tas sagādātu ļoti lielas neērtības. Un, ja tiek ievērota prasība, ka katrs sēdpods ir individuāls, tad iebildumu pret šo faktu nevarētu būt,” pauž Ilona Drišļuka.

Arī “4. studijas” aptaujātās māmiņas atzīst - bērnam dabiskās vajadzības nepieciešams nokārtot uzreiz, tāpēc viņas nemaz nekautrējas mazajiem novilkt bikses, piemēram, sabiedriskā vietā pie koka. Turklāt – mazi bērni arī pludmalē staigā plikām pēcpusēm, un tas taču nevienu neuztrauc!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti