Jauno fiziķu skola ar «Kodolīgu nodarbību» uzsāk 14. sezonu

Jauno fiziķu skola gatava ikvienam gribētājam izstāstīt, ko cilvēki iemācījušies par kodolfiziku.  Jaunā sezona sāksies 16. septembrī pulksten 10.00 Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā, interesenti aicināti uz  "Kodolīgu nodarbību" – visai nodarbībai cauri vīsies stāsti par kodolfiziku. 

Uz nodarbībām gaidīts ikviens, vecs vai jauns, priekšzināšanām nav lielas nozīmes, tomēr uzsvars likts uz pamatskolas un vidusskolas skolēniem.  Pieteikties uz nodarbību iespējams Jauno fiziķu skolas mājaslapā.

Nodarbībā aplūkos kodolfizikas fenomenus, ko izmanto, lai radītu bumbas vai tieši iegrožotu sprādzienu un kontrolēti ražotu enerģiju atomelektrostacijās. Tāpat runās par to, kā no videofragmenta ar sprādzienu iespējams noteikt tā enerģiju, sekojot pa pēdām zinātnieku izmeklējumiem pagājušajā gadsimtā. Savukārt padziļinātajā lekcijā  būs Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāres Līgas Kurevskas uzruna, kas vēstīs par kodolenerģētikas jautājumiem Latvijā (jā, pie mums arī par to domā!). 

Uzziņai:

Jauno fiziķu skola jau četrpadsmito sezonu visa mācību gada garumā organizēs bezmaksas populārzinātniskas lekcijas par fiziku un citām STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) jomām. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā arī šogad labākie jaunie fiziķi sezonas beigās varēs doties apmaksātā mācību ekskursijā uz Šveici, kur atrodas pasaulē lielākā daļiņu fizikas laboratorija CERN.  

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti