Rīgas Tehniskā universitāte no marta piedāvā inženierzinātņu pulciņus bērniem

Lai stiprinātu bērnu un jauniešu iespējas gūt kvalitatīvu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) izglītību un jēgpilni pavadīt brīvo laiku, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) no marta sāk piedāvāt inženierzinātņu pulciņus dažādām vecuma grupām. Pirmo reizi RTU izstrādājusi inženierzinātņu mācību programmu pirmsskolas vecuma bērniem, informēja RTU pārstāvji.

Jaunās izglītības programmas veidotas atbilstoši bērnu vecumam un interesēm, izmantojot mācību tehnikas un līdzekļus, lai iepazīšanās ar inženierzinātnēm viņiem būtu aizraujoša un raisītu vēlmi tās apgūt padziļināti. Nodarbības notiks RTU zinātkāres centrā "Futurimo Rīga" Meža ielā 1, k6, un RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Tās izstrādātas, sadarbojoties RTU Bērnu un jauniešu universitātes un "Futurimo Rīga" mācībspēkiem.

 

Trīs līdz sešus gadus veci bērni aicināti uz pulciņu "Mazie inženieri", kurā viņi iepazīs elektroniku, elektrību, ķīmiju, arhitektūru, mašīnzinības, būvniecību, datorzinības, aeronautiku, jūras zinības, dabas un vides zinības. Katrā nodarbībā viņi praktiski darbosies, piemēram, spēlējoties ar rotaļu mašīnām un būvējot auto trases, kopā ar skolotāju izzinās, kā darbojas zobrati, kā atsperes uzkrāj un atdod enerģiju, izpratīs berzes, slodzes un citus fizikālus principus, attīstīs radošo un telpisko domāšanu, projektējot un būvējot arhitektoniski vienkāršākas vai sarežģītākas formas.

 

Pārējie pulciņi paredzēti pamatskolu un vidusskolu audzēkņiem, piemēram, 8. līdz 12. klases skolēniem izveidots unikāls pulciņš "Aviācijas tehnoloģiju pamati", kurā viņi ne vien gūs zināšanas par gaisa kuģiem, to uzbūvi, vēsturi un sasniegumiem, bet varēs izmēģināt savus spēkus lidmašīnu vadīšanā, izmantojot simulatorus, redzēt lidostas ikdienu darbībā, viesojoties Rīgas lidostā un "airBaltic" mācību centrā.

Visu pulciņu saturs veidots tā, lai bērni un jaunieši zināšanas gūtu caur darbošanos un eksperimentēšanu, piemēram, "Elektronikas darbnīcā" 6. līdz 12. klases skolēni apgūs elektrotehnikas un elektronikas pamatus, mācīsies izmantot dažādus instrumentus, mēraparātus un iekārtas, risināt un analizēt elektrotehnikas problēmas, novērtēt iekārtu energoefektivitāti, kā arī projektēt un izstrādāt prototipus. Savukārt pulciņā "Bezpilotu gaisa kuģu (dronu) pilotēšana" 7. līdz 12. klases skolēni sekmēs praktiskās iemaņas vadīt dronus, izmantot tos foto un video uzņemšanai, dalībai sporta sacensībās, vienlaikus paplašinot zināšanas par to, kādi procesi ļauj tiem lidot, kāpēc jāpievērš uzmanība klimatiskajiem apstākļiem, tos pilotējot ārpus telpām utt. Plašas zināšanas fizikā, elektronikā, robotikā un prototipēšanā un prasmes patstāvīgi veikt pētījumus STEM jomā vidusskolēniem pavērs arī "Inženieru klubs".

Visi pulciņi ir licencēti. Vairāk informācijas šeit. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti