Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa skaidroja, ka vispārējās izglītības likums nosaka skolu tipus, sākumskola ir no 1. Līdz 6. klasei, bet ir arī prakse, ka no 1. līdz 4. klasei: "Viss ir pakārtots pieprasījumam un pēctecības nodrošināšanai."
Nav mērķis, ka pēc 6. klases skolēni dodas uz valsts ģimnāzijām, skolēniem nodrošina pietiekamu klašu komplektu skaitu Rīgā. Ir bijuši gadījumi, kad vidusskolā nodrošina papildu 7. klases.
Āgenskalna sākumskolas direktore Ināra Kaķīte pauž, ka apmēram 70% viņas skolas beidzēju mācības turpina Vācu valsts ģimnāzijā vai citās ģimnāzijās, arī Imantas vidusskolā vai citās mācību iestādēs.
Rīgas Valda Zālīša sākumskolas direktore un 5./6.klašu matemātikas skolotāja Elita Rītere skaidroja, ka no viņas skolas uz valsts ģimnāzijām dodas mācīties ap 70% skolēnu.
Pēterkopa akcentēja, ka Rīgas domei ir zināms par brīvajām vietām vidusskolās un pamatskolās, ja bērns neizvēlas mācīties ģimnāzijās, šo informāciju vecāki var izmantot.
Rītere vecākiem, kuru bērni neiestājas ģimnāzijās, iesaka rakstīt iesniegumu uz iestāšanos Rīgas vidusskolās.
Matemātika ir labs pamats, lai pēc 6. klases varētu izvērtēt bērnu zināšanas, ir arī skolēnu atlase uz ģimnāzijām pēc zināšanām svešvalodā, atlases principus veido pašas ģimnāzijas, iestājeksāmenu saturu skaidroja Pēterkopa.
"Matemātikas eksāmens ir mērījums vispārējai gatavībai iestāties ģimnāzijā," piekrīt Rītere.
Iestājpārbaudījumam uz 7. klasi Rīgā var jau pieteikties. Var iepazīties arī ar iepriekšējā gada iestājeksāmenu, izmēģināt savas spējas. Vienmēr ir divi skolēni vai pat vairāk uz vienu vietu Rīgas valsts ģimnāzijās.