Aizvadīts matemātikas eksāmens 9. klasēm; pieķerts viens špikotājs

Matemātikas eksāmens 9. klasēm aizvadīts kopumā bez būtiskiem starpgadījumiem, kāds skolēns pieķerts ar mobilo telefonu, ko izmantot eksāmena laikā ir aizliegts. Valsts izglītības satura centrā stāsta, ka pašlaik tiek skaidrots notikušais un tas, vai skolēnam eksāmenu nāksies kārtot no jauna. Un, ja tā, tad – vai tas notiks šogad papildu termiņā vai nākamgad.

Eksāmens ir tas mirklis, kad jāpaļaujas vien uz tām zināšanām, kas ir iegūtas mācību procesa laikā, atgādina eksāmenu nodrošinātāji Valsts izglītības satura centrā. Pagājušajā nedēļā notikušajā matemātikas eksāmenā 12. klasēm kāds skolēns pieķerts publicējam eksāmena uzdevumus sociālajos tīklos un lūdzam pēc palīdzības.

"Šī situācija vēl tiks izvērtēta, un atgādinājums visiem skolēniem, kuriem vēl jākārto kāds eksāmens, – arī pagājušajā nedēļā saskārāmies ar situācijām, kad skolēni gribēja izmantot palīglīdzekļus, kas eksāmenu laikā nav atļauti. Trīs skolēniem tika lūgts eksāmenu pārtraukt, jo viņi mēģināja cits no cita norakstīt. Savukārt kāds cits skolēns meklēja palīdzību sociālajos tīklos, un arī šajā gadījumā skolēnam nācās eksāmenu pārtraukt. Šīs ir situācijas, kurām ir tālejošas sekas. Skolēni, iespējams, tās neapzinās. Tur nav šajā gadījumā nopludināšana. Ja runājam par skolēnu, kurš meklēja palīdzību, sociālajos tīklos publicējot eksāmena uzdevumus, tad šajā gadījumā viņš nekādā veidā neietekmēja eksāmena norisi citiem skolēniem. Citi skolēni tikmēr atradās savās mācību telpās, un viņiem šie uzdevumi nebija pieejami," pauda Valsts izglītības satura centra pārstāve Liene Bērziņa.

Centralizēto eksāmenu matemātikā šodien kārtoja vairāk nekā 20 tūkstoši 9. klašu skolēnu visā Latvijā.

Papildu prasība matemātikas eksāmena norisei šogad bija zinātniskais jeb gudrais kalkulators, kas bija vajadzīgs vairāku uzdevumu atrisināšanai. Tas problēmas nesagādāja, un skolēni bez šīm palīgierīcēm nav palikuši. Tā kā tie ir individuālie mācību piederumi, kalkulatori bija jāiegādājas skolēnu vecākiem. Atsevišķos gadījumos tos nodrošināja arī skolas.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti