Dienas ziņas

Priekulē atklāj jauno katastrofu pārvaldīšanas centru

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Bērnu slimnīcā svin Dārza svētkus

Bērnu slimnīcā ar plašu programmu norisināsies astotie dārza svētki

Šodien, Starptautiskajā Bērnu tiesību aizsardzības dienā, jau astoto gadu norisināsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dārza svētki, lai ar plašu programmu iepriecinātu mazos pacientus un slimnīcas darbinieku bērnus.

Pēc trīs gadu pārtraukuma atgriežas dārza svētki klātienē, programma sagatavota ļoti plaša, lai kompensētu visus trīs gadus, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa. Svētki ir ne tikai mazajiem pacientiem, bet arī slimnīcas darbinieku bērniem.

Runājot par pašu nepieciešamāko mazo pacientu ārstēšanai, Dambina uzsver, ka ļoti būtisks ir jautājums par bērniem ar autiskā spektra traucējumu, valsts finansējums nesasniedz šos bērnus, kaut tas ir piešķirts. "Ziedotāji turpina šo turēt uz saviem pleciem. Šodien aptuveni 50 bērni, pusotra gada veci, kuriem šis ir vislabākais laiks terapijas uzsākšanai, gaida, kad to uzsāks," skaidroja Dambiņa. "Es uzskatu, ka var rast pagaidu risinājumu."

Labā tomēr ir daudz vairāk. Ir jaunais bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs, kas top. Ziedotāju atbalsts ir liels, var veikt izmaiņas Bērnu slimnīcas infrastruktūrā, līdztekus notiek medicīniski uzlabojumi. "Dārza svētkos runāsim par bērna tiesībām un bērna balsi arī slimnīcas vidē," skaidroja Dambiņa. Tas ļaus bērniem justies slimnīcā daudz labāk un piedzīvot mazāku trauksmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti