Panorāma

92% mācību telpu – neatbilstoša gaisa kvalitāte

Panorāma

Eiropā samazinājies paredzamais dzīves ilgums

Salacā noķerts rekorda cienīgs taimiņš

Salacā noķerts milzu taimiņš. Vai kritis Latvijas rekords?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Salacā noķerts rekordliels taimiņš. Zivs garums bija 89 centimetri un svars – seši kilogrami un  380 grami. Loma ieguvējs iesniedzis dokumentus, lai milzīgo zivi pieteiktu jaunam Latvijas rekordam.

Lielo taimiņu noķēra Konstantīns Koļesņikovs, kurš ir viens no godalgotākajiem Latvijas makšķerniekiem. Jau daudzus gadus viņš nodarbojas ar makšķerēšanas sportu un ir lašu ķeršanas čempions.

"Savā dzīvē esmu noķēris daudz lielu zivju. Bet rekordliels taimiņš man gadījās pirmo reizi.

Turklāt man par lielu pārsteigumu, tas bija taimiņu tēviņš. Parasti pēc nārsta šīs zivis no upes ātri dodas prom uz jūru, bet šis Salacā aizkavējies līdz pavasarim. Tas man bija lielākais pārsteigums," stāstīja makšķernieks.

Konstantīns skaidroja, ka viņam ir nopirkta licence lašu ķeršanai Salacā, un 30. martā viņš noteiktajā zonā, kā ierasts, spiningoja. Lai lomu dabūtu krastā, cīņa ar zivi ilga sešas minūtes.

"Taimiņš bija ļoti labā fiziskā formā. Labi ēdis, miesās brangs. Spēcīgi pretojās. Es domāju, ka šai zivij ir daudz gadu, un šis taimiņu papucis jau ne pirmo reizi ir atgriezies dzimtajā Salacā, lai turpinātu dzimtu," pieļāva Koļesņikovs.

Makšķernieks vērsies Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā, lai lomu atzītu par Latvijas rekordu. Nav gan skaidrs, vai tituls tiks piešķirts. 

"Šobrīd federācijā ir trīs iesniegumi par rekordu atzīšanu. Tad redzēs, kura makšķernieka zivi atzīs. Nav svarīgi, ko izlems. Man pašam tas jau ir rekords," uzsvēra loma guvējs.

Noteikumi nosaka, ka šāda izmēra zivs ir jāatlaiž un paņemt to nevar, skaidroja Konstantīns.

"Senāk, lai reģistrētu rekordu, bija tā: paņem savu zivi un nes uz veikalu. Tur uz sertificētiem svariem to nosvēra. Un vēl bija vajadzīgi divu liecinieku paraksti. Kad iesniedzu dokumentus, man palūdza, lai ar tiem pašiem svariem es nosveru cukura kilogramu, lai pārliecinātos, ka tie ir precīzi," atminējās pieredzes bagātais makšķernieks.

Oficiālie dati Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas mājaslapā liecina –  līdzšinējais rekords pieder kādam  6,155 kg smagam taimiņam, kas notverts 2020. gadā Ventā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti