V.I.P.

«V.I.P.» 10. oktobris. Fināls. Kantrimūziķi

V.I.P.

«V.I.P.» 17. oktobris. Pirmais pusfināls

V.I.P. 10. oktobris. Fināls. Kantrimūziķi

Finālā «V.I.P.» uzvarētāji «uzsauc» pāri četriem novadiem

Pāri visiem četriem novadiem jāizskan "PārNovadnieku" līdzdalībai LTV erudīcijas projektā "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (''V.I.P.''), kur finālā satiekas komandas, kas ikdienā izklaidē muzicējot: pirmajā pusfinālā tikās "Zelta kniede" no Vidzemes un Latgales "Baltie lāči" un nedēļu vēlāk – "Rumbas kvartets" no Kurzemes un zemgaliešu trijnieks no grupas "Klaidonis".

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

Spēles vadītājs Uģis Joksts vienmēr īpaši gaida finālu. "Komandas iepazītas pusfinālā, un vienmēr šķiet, ka zini, ko no tām gaidīt finālā, – kā spēlēs; kas būs līderis komandā; kurš vairāk zina; kurš tikai saka: ņemam papildiespēju!" atzīst spēles vadītājs.

"Bet ļoti bieži fināls uzrāda pilnīgi citādus dalībnieku raksturus un noskaņas.

Vispirms ir liela vēlme uzvarēt, ja jau līdz finālam tikts, un otrs ietekmējošs faktors, lai arī ko dalībnieki neteiktu, fināla nauda uzliek zināmu spriedzīti. Man patīk finālspēles, pat ja tās ir stīvākas un piesardzīgākas no komandu puses."

Šoreiz uz starta līnijas stājas kurzemnieks Artis Šimpermanis ar "Rumbas kvarteta" mūziķiem un Silvestrs Lorencs ar kolēģiem no "Zelta kniedes" pārstāv vidzemniekus.

Vidzemnieku komanda

"Septiņas siera šķirnes! Septiņas siera šķirnes!" ar šādu runas mežģi sevi spēlei sagatavo Artis. Viņš zina, ka Uģis viņu sauks uz laukuma un tūlīt jau būs jāstāsta, kā jūtas pirms finālspēles.

Bet komanda jūtas pārliecinoši, skatuve ir vieta, kur iegūt brīvību un ļauties pašizpausmei, arī, ja tā ir "V.I.P." skatuve.

"Viss, kas mani šobrīd interesē, ir iekšējs miers, siltums, mīlestība!" tā sevi savukārt erudīcijas finālam noskaņo "Zelta kniedes" līderis Silvestrs.

Interesanti, kādus jautājumus finālā komandas labprāt dzirdētu, jo pirmā pieredze jau pusfinālā bijusi un tur bija daudz jautājumu par mūziku, kultūru.

"Nu, mums var prasīt arī par ģeogrāfiju, piemēram, diez vai kāds zinātu atbildi uz jautājumu: nosauciet Eiropas Savienības valsts galvaspilsētu, kurā ir trīs burti, bet pareizi būs ar pieciem burtiem?" man vaicā Artis. Un pats turpina: 

"Nu, Rīg – tā pie mums Kurzemē saka, bet "Balto lāču" Andris teiktu Reiga! Un abiem ir pareizi!"

Saprotu, ka spēle būs viegla un jautra, kā Artis saka – "gaileņu sezona turpinās, mežā ir jāiet priecīgam, un atbildes tāpat kā sēnes jāmeklē priecīgi!"

"Mums, "PārNovadniekiem", ir arī savs pašiem vien saprotams žargons," saka Silvestrs. "Galvenais, lai Uģis to saprastu!" Šī replika iespējams, ir kā atbildes reakcija Uģim Jokstam par spēles pusfinālā Silvestram adresētajiem jautājumiem no neesošām meiteņu vēstulēm. Bet Uģis turpina tās "citēt" arī finālā!

Finālspēle rit pusfinālos iepazītā komandu rīcības veidā, piemēram, Viesturs Ozols – metālists no "Rumbas kvarteta" – kapteinim pareizās atbildes joprojām iečukst. Artis, atbildot Uģa piezīmei par šo, nosmej: "Šis nav andergraunds, ko iepazinu jaunībā, kad maz notis, bet liela skaņa, te katrs vārds ar cieņu un piesardzīgi jāpauž!"

"Zelta kniedes" brāļi Silvestrs un Bruno gandrīz sakaujas, meklējot Ukrainas pilsētu, ar tikai tai raksturīgo humoru.

Lai visi no situācijas izietu neskādēti un veseli, spēles vadītājs Uģis Joksts piesakās Bruno vest mājās ar savu velosipēdu.

Fināls ir veiksmīgs diviem skatītājiem, kuru jautājumus sistēma izvēlējusies šai spēlei, Uldis nopelna 150 eiro, Aivim mazāk – 70 eiro, bet gana labs papildinājums budžetam par vienu iesūtītu jautājumu.

Vēlos uzslavēt komandas par savstarpējiem jautājumiem, nereti trijnieki vēlas uzdod ļoti sarežģītus un praktiski neatbildamus jautājumus – šoreiz tā nav. Cita lieta, vai savstarpējos jautājumus izdodas atbildēt, bet tie labi iegulst spēles raksturā.

"PārNovadnieki" godam pierādījuši, ka skatuve ir viņu stihija ne vien muzicējot, bet arī kļūstot par erudīcijas spēles dalībniekiem – viegli bez stresa, ar humoru un ļaušanos prātam var tikt pie 910 eiro, starp citu, uzvarētāji uzsaukšot zaudētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti