Ziemeļeiropas lielākajā tehnoloģiju konferencē Latviju pārstāvēs desmit jaunuzņēmumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ziemeļeiropas lielākā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konference “Slush” šogad atkal notiks klātienē no 1. līdz 3. decembrim. Konferencē piedalīsies arī Latvijas jaunuzņēmumu delegācijas ar 10 pārstāvjiem, informēja nodibinājuma “TechChill” pārstāve Katrīna Krievāne.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) jaunuzņēmumiem organizēs tikšanos ar potenciālajiem investoriem, lai iepazīstinātu ar vietējiem veiksmes stāstiem un atgādinātu, kāpēc tieši Latvija ir lieliska vieta biznesa uzsākšanai. Tikšanos koordinēšanu, investoru piesaisti un jaunuzņēmumu atbalsta koordinēšanu nodrošinās nodibinājums "TechChill".

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konference “Slush”, kas katru gadu decembra pirmajās dienās notiek Somijas galvaspilsētā Helsinkos, ir viens no svarīgākajiem reģiona notikumiem. Pirms pandēmijas pasākums pulcēja vairāk kā 20 000 cilvēku.

Šogad Helsinkos vienlaikus būs vairāk kā 8000 jaunuzņēmumu ekosistēmas un tehnoloģiju nozares entuziastu no visas pasaules.

Ierasti turp dodas arī daudz apmeklētāju no Baltijas valstīm.

“Latvijā ir izveidota globāli konkurētspējīga vide jaunuzņēmumu atbalstam, tādēļ vēlamies šādus forumus izmantot, lai popularizētu gan mūsu uzņēmumus gan valsts piedāvājumu. Esam viena no retajām valstīm pasaulē, kur pieejams tā sauktais akciju opcijas regulējums, kas nodrošina iespēju piesaistīt un noturēt talantus. Tāpat Latvijā strādājošajiem jaunuzņēmumiem ir pieejams atbalsts biznesa attīstībai un starptautiskās konkurētspējas veicināšanai. Savukārt inovatīvu biznesa ideju autoriem, kuri vēlas pārcelties uz Latviju, piedāvājam īpašas jaunuzņēmumu vīzas. Šogad varam lepoties ar Latvijas pirmo "vienradzi" un rekordlielu ieguldījumu apjomu jaunuzņēmumos, pārsniedzot 171 miljonu euro,” pauda LIAA Jaunuzņēmumu nodaļas vadītāja Katrīna Zelle.

Pēc 2018. gada “Slush” konferences, kuras ietvaros notika investoru un Latvijas jaunuzņēmumu tikšanās “Magnetic Latvia Matchmaking Event”, investīcijas izdevās piesaistīt vairākiem jaunuzņēmumiem. Jau pavisam drīz pēc pasākuma “Aerones” paziņoja par 4,28 miljonu eiro investīcijām. Jaunuzņēmumam “Solfeg.io” izdevās piesaistīt gandrīz 1 miljonu eiro. “Orocon” no investoriem ieguva finansējumu 115 tūkstošu eiro apmērā. Savukārt “CastPrint”, kas arī šogad ir Latvijas delegācijas sastāvā, toreiz īsi pēc “Slush” pasākuma piesaistīja 270 000 eiro.

Šogad Latviju Ziemeļeiropas lielākajā tehnoloģiju konferencē “Slush” pārstāvēs:

  • "Beesage" – jaunuzņēmuma radītie bišu uzraudzības sistēmas sensori nodrošina dažādas informācijas pieejamību biškopjiem.
  • "Corebook" – digitālo zīmola vadlīniju rīka izstrādātāji.
  • "Kedeon" – sensoru risinājumi, lai pārliecinātos par konkrētu temperatūru piegādes kravā visā tās piegādes laikā.
  • "Maxaa" – nodrošina pilnībā digitālu kases aparātu un mobilo POS risinājumu tirgotājiem mazo un vidējo uzņēmumu segmentā.
  • "Vigo.Health" – digitālās rehabilitācijas programma palīdz pacientiem atveseļošanās procesā pēc insulta.
  • "Catalyco" – gumijas un riepu uzņēmumiem palīdz samazināt ražošanā nepieciešamo cinka oksīda daudzumu.
  • "PrintOnPack" – digitalizē mīkstā iepakojuma salīdzināšanas un pasūtīšanas veikšanu.
  • "CENOS" – 3D datorsimulācijas uzņēmums.
  • "CastPrint" – ražo 3D printerī drukātu fiksatoru, kas kaula lūzuma gadījumā tiek izgatavots katram pacientam individuāli.
  • "LightSpace" – 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums.

“Mēs visi esam noilgojušies pēc klātienes pasākumiem. Tas ir acīmredzami, jo jau trīs nedēļas pirms šī pasākuma biļetes uz “Slush” bija izpārdotas. Rosība Latvijas jaunuzņēmumu vidē pandēmijas laikā nav apsīkusi, tāpēc ārvalstu investoriem gribam parādīt, ko esam paveikuši. 1. decembrī notiks īpašs Latvijai veltīts pasākums, uz kuru ir aicināti ierasties ietekmīgākie investori no dažādām pasaules malām. Atsaucība ir liela, tāpēc ceram, ka neilgi pēc “Slush” dzirdēsim par kādu veiksmīgu investīciju darījumu,” pauda “TechChill” vadītāja Annija Mežgaile.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti