«Spotify» taisnojas pēc pārmetumiem par dezinformācijas izplatīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mūzikas un podkāstu straumēšanas platformas “Spotify” vadība paudusi gatavību aktīvāk cīnīties pret dezinformācijas izplatīšanu ar šīs platformas palīdzību. “Spotify” pēdējā laikā izpelnījusies virkni pārmetumu, ka šī vietne tiek izmantota, lai izplatītu maldinošu informāciju par Covid-19.

“Spotify” izpilddirektors Daniels Eks solīja, ka jaunie brīdinājumi novirzīs lietotājus uz koronavīrusa faktu datu centrāli. Platforma arī publicēja spēkā esošos noteikumus, kas liedz straumēšanas platformā dalīties ar nepatiesu informāciju, kas var nodarīt kaitējumu, ziņo BBC.

Paziņojumā, kas publicēts “Spotify” tīmekļa vietnē, Eks rakstīja: “Man ir kļuvis skaidrs, ka mums ir pienākums darīt vairāk, lai nodrošinātu līdzsvaru un piekļuvi plaši pieņemtai informācijai no medicīnas un zinātnes aprindām, kas mūs vada līdz šim nepieredzētā laikā.”

Eks sacīja, ka tagad kompānija publiskojusi jau sen spēkā esošos “Platformas noteikumus” – vadlīnijas satura veidotājiem, uz kuru pamata saturs var tikt atzīts par nepieņemamu. Tos izstrādājusi kompānija sadarbībā ar ārējo ekspertu komandu, un tie tiek regulāri atjaunoti, sacīja zviedru miljardieris.

Noteikumos teikts, ka autoriem jāizvairās no satura, kas “veicina bīstamu nepatiesu vai bīstamu maldinošu medicīnisku informāciju, kas var radīt kaitējumu vai radīt tiešus draudus sabiedrības veselībai”.

Tie ietver pieņēmumu, ka Covid-19 vai citas slimības nav īstas, un iedrošina cilvēkus apzināti inficēties ar koronavīrusu, lai iegūtu imunitāti. Saturu, kas pārkāpj noteikumus, varēs izņemt no platformas, un atkārtoti pārkāpumi varētu novest pie profila bloķēšanas.

Pēdējo nedēļu laikā “Spotify” saņēma asus pārmetumus par podkāstu zvaigznes Džo Rogana izplatīto informāciju. Rogana podkāsts ir populārākais “Spotify” platformā; tiek ziņots, ka uzņēmums Roganam maksā 100 miljonus dolāru, lai viņš savu podkāstu izplatītu tieši “Spotify” platformā.

Savā sarunu raidījumā Rogans intervējis vairākus Covid-19 vakcinācijas pretiniekus, piemēram, amerikāņu virusologu Robertu Melounu, kurš Covid-19 pandēmiju salīdzinājis ar “masu psihozi”. Melouns par šādiem un līdzīgiem izteikumiem tika izmests no sociālās saziņas tīkla “Twitter”, bet kļuvis par vakcinācijas pretinieku vidū iecienītu viedokļu līderi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Roganam tiek pārmests, ka viņš mudinājis jauniešus nevakcinēties pret Covid-19 un reklamējis pretparazītu zāļu ivermektīna lietošanu vīrusa ārstēšanā. Taču viņš arī ir teicis, ka nav antivakseris. Rogans ticot, ka vakcīnas esot drošas un viņš iedrošina daudzus cilvēkus vakcinēties. Janvāra sākumā ārstu, zinātnieku un veselības aprūpes speciālistu grupa uzrakstīja atklātu vēstuli “Spotify”, kritizējot Rogana izteikumus par Covid-19 pandēmiju.

Roganu kritizēja arī mūziķi Nīls Jangs un Džonija Mičela par Covid–19 “viltus ziņu” izplatīšanu. Jangs un Mičela pieprasīja, lai viņu mūziku izņem no “Spotify”.

Rogans atvainojās kompānijai, bet noliedza, ka būtu tīšām izplatījis dezinformāciju. Gandrīz desmit minūšu garā video, ko viņš publicēja pirmdien savā “Instagram” profilā, Rogans sacīja, ka viņš centīsies iekļaut savā podkāstā cilvēkus ar dažādiem viedokļiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joe Rogan (@joerogan)

Rogans noliedza mēģinājumu izplatīt nepareizu informāciju, sakot, ka viņš “nekad nav mēģinājis darīt neko citu, kā vien tikai runāt ar cilvēkiem”. Tomēr viņš arī atzina, ka “pilnīgi noteikti es kļūdos”, un atbalstīja “Spotify” plānu, ka pretrunīgu epizožu sākumā tiks ievietots brīdinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti