Par sievietēm zinātniecēm spriedīs LU «Zinātnes kafejnīcā»

Otrdien, 10. novembrī, pulksten 17.00 Latvijas Universitātes (LU) zinātnes pasākumā “Zinātnes kafejnīca” vairākas talantīgas Latvijas zinātnieces diskutēs par tēmu "Sieviete zinātnē – uzdrīkstēties sasniegt", informēja LU pārstāve Sindija Grāvere. Pasākums norisināsies attālināti un būs vērojams tiešsaistē.

Kāds ir ceļš līdz zinātnieces karjerai, vai mūsdienās vēl pastāv stereotipi par sievietēm zinātnē, vai zinātnē ir vajadzīgas sievietes, kāda ir zinātnieces darba specifika – uz šiem un citiem jautājumiem LU “Zinātnes kafejnīcā” atbildes sniegs vairākas talantīgas Latvijas zinātnieces.

Pirms 22 gadiem aizsākās “L'Oréal Baltic UNESCO” iniciatīva speciāli “Sievietēm zinātnē”. Šī programma ir izveidota, lai popularizētu, palielinātu un veicinātu to sieviešu atbalstu, kuras veic pētniecisko darbu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pēdējo 22 gadu laikā programma ir atbalstījusi un popularizējusi vairāk nekā 3500 zinātnieces no 118 valstīm un apbalvojusi 112 starptautiskās laureātes, no kurām trīs ir ieguvušas Nobela prēmiju. Šīs talantīgās zinātnieces lauž sabiedrības stereotipus un virza uz priekšu zinātni. Viņas ir paraugs topošajiem zinātniekiem, kā arī skolēniem, mudinot izvēlēties karjeru zinātnē. LU “Zinātnes kafejnīcā” piedalīsies vairākas šīs programmas laureātes un ar saviem pieredzes stāstiem mēģinās iedrošināt arī citas sievietes nebaidīties un iesaistīties zinātnē.

Zinātnes kafejnīcas dalībnieces:

  • Iveta Pugajeva – zinātniece pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR”, Ķīmijas laboratorijā. Zinātnē darbojas jau septiņus gadus, pirms tam strādājusi laboratorijā, 2020. gada ''L'Oréal Baltic'' laureāte;
  • Līga Grīnberga – zinātniece LU Cietvielu fizikas institūtā, zinātnē darbojas vairāk nekā 21 gadu, 2007. gada ''L'Oréal Baltic'' laureāte;
  • Kristīne Šalma-Ancāne – zinātniece Rīgas Tehniskajā universitātē, 2016. gada ''L'Oréal Baltic'' laureāte;
  • Anna Ramata-Stunda – zinātniece Latvijas Universitātē, pētniece, kosmētikas izejvielu ražojoša jaunuzņēmuma ''Alternative Plants'' līdzdibinātāja.

Pasākumu vadīs Ilze Dimanta, LU pētniece un zinātnisko projektu vadītāja “L'Oreal”.

“Zinātnes kafejnīcu” būs iespējams skatīties tiešraidē LU portālā, LU “Facebook” kontā un LU “Youtube” kontā.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt