LU noritēs ikgadējais starptautiskais kognitīvo zinātņu simpozijs

Latvijas Universitātē sestdien noritēs ikgadējais starptautiskais kognitīvo zinātņu simpozijs.

Pasākumā piedalīsies vadošie maņu pētnieki no Lielbritānijas, Itālijas un citām valstīm. Šogad pasākuma uzmanības centrā būs jautājumi par cilvēka maņu mijiedarbību, par to, cik lielā mērā maņas ir atkarīgas no kādas kultūras, cik tās ir universālas un vai tiešām mums ir vien piecas maņas.

LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs Jurģis ŠķiltersSintija Ambote

  "Šīs dienas pirmais referāts būs Čārlzs Spenss, kurš faktiski pētniecību pirms 20 gadiem pasaulē aizsāka. Viņš būs no Oksfordas universitātes. Un viņš stāstīs par maņu, it īpaši par garšas pētniecību arī tādā industriālās pētniecības griezumā. Pēcpusdienā būs stāsts par to, kā vecumposmu kontekstā mainās cilvēka maņu saistījumi.

  Un būs pētījums par taustes uztveri, par smaržu, garšu uztveri, arī par to, vai cilvēkam ir piecas maņas. Varbūt, ka viņu ir vairāk, no zinātnes 2019.gada perspektīvas raugoties.

  Un kā, no gan tās ļoti lietišķās pētniecības, no industriālās pētniecības raugoties, šīs visas atziņas varam izmantot - vecumposmu psiholoģija, redzes zinātne un daudzas citas nozares, arī datorzinātnes iesaistītas šajā diskusijā par maņām," par pasākumu stāstīja universitātes Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs Jurģis Šķilters.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tehnoloģijas un zinātne
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti