Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Demonstrē dronus profesionālai lietošanai

Londonā demonstrē dronus profesionālai lietošanai

Bez lētajiem droniem, kas paredzēti izklaidei un kuru cena visbiežāk nav lielāka par dažiem simtiem, pastāv arī ļoti nopietna profesionāli izmantojamo dronu industrija. Tās mērķis ir palīdzēt lauksaimniekiem, policijai, kartogrāfiem, būvinženieriem, kinematogrāfistiem un citiem. Šādu dronu cena mērāma desmitos tūkstošu, bet izklaidei un nelegālām darbībām tos neizmanto. 

Bezpilota lidaparātu izstādē Londonas izstāžu kompleksā "Excel" šogad nevienu latviešu kompāniju nemanīja, toties mūsu kaimiņi igauņi prezentēja Eiropā pirmo ar ūdeņraža bateriju darbināmo dronu. Ūdeņradis dod iespēju trīsreiz pagarināt lidojuma laiku, un, kā apgalvo kompānija "Skycorp", šāda baterija ir arī daudz drošāka.

"Tas ir daudz drošāk nekā izmantot tradicionālās litija polimēru baterijas, kurām, tuvojoties ekspluatācijas termiņa beigām, iespējama ķīmiska aizdegšanās. Taču ūdeņraža konteiners ir testēts ar desmitreiz lielāku spiedienu par to, kāds reāli tiek izmantots, tādēļ drošības ziņā pārsniedz pierastās litija polimēra baterijas," pastāstīja "Skycorp" direktors Mareks Alikso.

Šāds drons maksā virs 20 000 eiro, taču nākotnē gaidāmas daudz pieejamākas cenas un, iespējams, mazāks izmērs. Dronā saliktas kopā labākās tehnoloģijas, kādas vien kompānija spēj atrast.

"Šobrīd ir liels pieprasījums pēc 3D pilsētu modeļiem. Ja drons var lidot ilgāk, tad mēs to varam sākt darīt. Parasti šādi modeļi tiek radīti, kombinējot karšu datus ar informāciju no drona, bet, ja drons spēj lidot ilgāk, tad varam to izdarīt daudz lētāk nekā pirms tam un varam attīstīties, izmantojot jaunās iespējas, ko šis drons dod," norādīja Alikso.

Daudzas kompānijas izstādē piedāvāja dronus 3D kartogrāfijai, novērošanai, dronus ar termālā attēla kamerām. Tika piedāvāta arī inovatīva pretdronu tehnoloģija, kas ļauj identificēt nevietā ielidojušu dronu, to panākt un neitralizēt. Tas lieti noder, piemēram, lidostām, lai droni netraucētu aviosatiksmi. 

"Esam izstrādājuši tehnoloģiju, kas ļauj neitralizēt dronus automātiski. Nupat NATO konkursā, kas notika Berlīnē, ieguvām 1.vietu," pastāstīja "ALX" izpilddirekors Džefrijs Mormals.

Kompānija piedāvā arī tehnoloģiju, kas droniem ļauj izvairīties no dažādiem šķēršļiem, pat koku zariem, kā arī drošības sistēmās izmantojamu atpazīšanas tehnoloģiju, kas gan nespēja atpazīt videokameru, pieņemot, ka tā ir mugursoma, telefons, pat kafijas krūze. 

Izstādē bija arī piedāvājumi lauksaimniekiem, piemēram, drons, kas 10 minūtēs spēj apstrādāt vienu hektāru. 

"Drons var izsmidzināt jebkuru šķidrumu, piemēram, pesticīdus, herbicīdus, arī šķidro mēslojumu jebkuriem kultūraugiem. Parasti rekomendējam lidot 3 - 4 metrus vai 1 - 2 metru augstumā virs augiem," skaidroja "TTA" starptautiskās tirdzniecības vadītāja Liliana Lī.

Notika diskusijas par saules bateriju un citu enerģijas avotu izmantošanu droniem, par to, kā uzlabot drošību urbānā vidē, kā cīnīties ar mītiem par droniem un cilvēku bailēm, ko nepieciešams ņemt vērā, gatavojoties dažāda veida autonomo transportlīdzekļu izmantošanai nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti