Koki, dimanti un ceļojums visumā - neparastākas ekoloģisko apbedījumu modes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Apbedīšanas koki un puķupodi, kļūšana par dimantu un pat ceļojums kosmosā – vairāki uzņēmumi piedāvā aizvien neparastākas ekoloģisko apbedījumu modes. 

Mūsdienās ar ekoloģisku dzīvošanu vien nepietiek, jādomā arī par ekoloģisku nomiršanu - ar šādu vēstījumu aizdomāties liek itāliešu dizaineri Rauls Bretsels un Anna Čitelli, kuri radījuši “pasaules kapsulas” jeb “kapsula mundi” projektu, ar kuru tiek radīti apbedīšanas kokoni – viņi tās sauc par sēklām, virs kurām tiks iestādīts koks, kas no cilvēka mirstīgajām atliekām plauks un zels.

Koks nenokaltīšot, jo tiek solīts, ka tuviniekiem būs daudz patīkamāk apmeklēt dzīvu koku, nevis aukstu kapakmeni, bet kapu vietā pacelsies meži, vai varbūt drīzāk - svētbirzis. Vēl lielākam simbolismam mirstīgās atliekas ievietotas embrija pozā, gluži kā pirms dzimšanas.

Un tas nebūt nav vienīgais piedāvājums. Uzņēmums “Urn Bios”, piemēram, aizgājušo pelnus ievietos īpaši elegantā inkubatorā-puķupodā, kuru var glabāt nevis kapsētā, bet dzīvoklī. Tas apgādāts ar īpašiem sensoriem, kas rūpīgi seko līdzi augsnei un iestādītā koka veselības stāvoklim, kā arī automātiski to aplaista. 

Tomēr, ja zeme nav jūsu elements, kāds cits uzņēmums, piemēram, piedāvā pārstrādāt cilvēku pelnus dimantā, izmantojot tehnoloģiski sarežģītu kompresijas metodi – to gan arvien vairāk iecienījuši cilvēki, kas šādi vēlas saglabāt saikni ar mājdzīvniekiem.

Bet ja vēlaties šo pasauli pamest ļoti burtiski, ir arī vēl kāds - ne tik lēts, bet noteikti ļoti poētisks - risinājums: uzņēmums ar tikpat poētisku nosaukumu “Elysium” jeb “Elizejas lauki”, uz kuriem pēc nāves cilvēks devās sengrieķu mitoloģijā, piedāvā urnu ar pelniem izšaut atklātā izplatījumā. Pēc ceļojuma zvaigžņotajās debesīs urna sadegs atmosfērā kā krītošā zvaigzne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti