Mediķi aicina maratona laikā pievērst uzmanību savai veselībai

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina "Lattelecom Rīgas maratona" dalībniekus nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Ja pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana vai trauma un organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies, maratona dalībniekiem nepieciešams konsultēties ar ārstu par dalību tajā, norāda NMPD mediķi.

Sacensību laikā, sajūtot diskomfortu, nekavējoties jāpārtrauc skriešanu un jāvēršas pie mediķiem pēc palīdzības. Ja trases malā esoši veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, jāklausa ieteikumam un jādodas malā.

"Lattelecom Rīgas maratona" visas trases garumā vairākās vietās dežūrēs mediķi. Maratona laikā uz trasē atradīsies sešas NMPD brigādes, medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī NMPD mediķu teltī un pirmās palīdzības posteņos.

Papildus tam trasē dosies brīvprātīgie - topošie ārsti, kuri vēros skrējējus, lai savlaicīgi pamanītu tos, kam, iespējams, nepieciešama atpūta un atveldzēšanās vai mediķu palīdzība.

Mediķi mudina ikvienu skrējēju skriešanas laikā ieklausīties savās sajūtās un laikus iet malā, lai atveldzētos, atpūstos un vērstos pie mediķiem, ja sajūtat jebkādu diskomfortu, tajā skaitā nespēku, vājumu, galvas reibšanu, redzes miglošanos, līdzsvara traucējumus, galvassāpes, spiedošu sajūtu krūtīs, elpas trūkumu vai citas veselības likstas. "Lattelecom Rīgas maratona" mājas lapā atrodami ieteikumi par to, kā iespējami labāk sagatavoties sacensību dienai.

Ziņots, ka nedēļas nogalē - 16. un 17.maijā notiks lielākais tautas sporta pasākums Latvijā - 25.Rīgas maratons, kuram pieteikušies aptuveni 25 000 skrējēju. Sestdien, 16.maijā, 7000 bērnu pirmo reizi sacentīsies "Rimi bērnu skrējienos", savukārt svētdien, 17.maijā, gaidāmi galvenie starti maratona, pusmaratona, 10 un 5 kilometru distancēs. Galvaspilsētas iedzīvotājiem jāņem vērā arī satiksmes ierobežojumi un izmaiņas sabiedriskā transporta plūsmā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti