Maratonisti Frankfurtē kārtos Rio eksāmenu

Daži no ātrākajiem Latvijas maratonistiem svētdien, 25.oktobrī, Frankfurtes maratonā mēģinās piepildīt savu sapni - kvalificēties Rio olimpiskajām spēlēm.

Vācijas pilsēta Frankfurte var lepoties ne tikai ar Eiropas finanšu galvaspilsētas godu un vērienīgo grāmatu gadatirgu oktobrī. Viena no ātrākajām maratona distances 42,195 kilometru trasēm atrodas tieši Frankfurtē, kur maratonskrējēji pulcējas jau kopš 1981.gada. Frankfurtē skrējuši pasaules ātrākie garo distanču skrējēji, un viņu vidū bijuši pat olimpisko spēļu medaļnieki.

Šogad šis maratons no citām reizēm atšķirsies ar to, ka tajā savu labāko sniegumu centīsies parādīt daudzu valstu skrējēji cerībā uz olimpisko spēļu normatīvu izpildi. Viņu vidū būs arī virkne Latvijas skrējēju.

Jānim Višķeram 2015.gads bijis ļoti veiksmīgs, par ko liecina gan sasniegumi stadionā, gan šosejas skrējienos. Latvijā populārajos pusmaratonos SK "Tērauds" treneris šajā sezonā pat pārspējis Latvijas rekordistu Valēriju Žolneroviču cīņā par čempionu titulu Kuldīgā. Uzvarēts arī prestižajā seriālā "Skrien Latvija". Sākotnēji Jānis Višķers bija plānojis piedalīties Amsterdamas maratonā, taču vēlāk tika nolemts startu pārcelt nedēļu vēlāk uz Frankfurti, kur mēģinās labot savu labāko līdzšinējo sniegumu (2:22:44) un pietuvoties olimpiskajam normatīvam - 2 stundām un 17 minūtēm.

Savu maratona debiju Frankfurtē piedzīvos Jānis Girgensons. Augustā viņš bija spiests piekāpties Višķeram cīņā par uzvaru Latvijas čempionātā pusmaratonā, un 25.oktobrī abi Jāņi atkal satiksies vienā distancē. Pērn Dānijā sasniegtais Latvijas visu laiku otrs labākais pusmaratona rezultāts (1:05:11) liek domāt, ka pirmrezultāts maratonā varētu būt gana augsts un vieš cerības par kvalifikāciju olimpiskajam maratonam. Zināms, ka Girgensons jau ilgāku laiku trenējas ārpus Latvijas un tamdēļ nepiedalījās seriāla "Skrien Latvija" sezonas abos noslēdzošajos posmos Valmierā un SIguldā.

Ilona Marhele Frankfurtē mēģinās izpildīt sieviešu olimpisko normatīvu - 2 stundas un 42 minūtes. Latvijas čempione pusmaratonā un "Skrien Latvija" sezonas uzvarētāja pirms trim gadiem skrējusi pat ātrāk (2:38:30). Līdz 2016.gada 11.jūlijam Rio var kvalificēties arī Anita Kažemāka un Ariana Hilborna.

Pagaidām četrgades lielākajam notikumam vieglatlētikā kvalificējies vienīgi Valērijs Žolnerovičs. Viņš Rīgas maratonā (2:14:39) no sev piederošā Latvijas rekorda atpalika vien sešas sekundes. Pavisam nesen 11.oktobrī viņš savā šīs sezonas otrajā maratonā - Anglijā izcīnīja otro vietu ar rezultātu (2.17:49), kas ir ļoti tuvu olimpiskai kvalifikācijai, kas tika izpildīta jau Rīgā.

Savukārt Jeļenas Prokopčukas Osakas maratona (2:24:07) izcīnītā otrā vieta janvārī tika sasniegta vēl pirms olimpisko kvalifikācijas izpildes termiņa sākuma šī gada 1.maija. Nākamnedēļ, 1.novembrī, izcilā skrējēja Ņujorkas maratonā kvalificēsies 2016.gada olimpiskajām spēlēm, taču augustā varētu Brazīlijā neskriet karstuma dēļ, jo ir iecienījusi vēsākas maratona distances.

Frankfurtē savus ātrākos maratonus mēģinās noskriet arī citi skrējēji. Andrejs Jesko šogad nav skrējis maratonu, taču viņa karjerā šī distance veikta ātrāk par 2 stundām un 30 minūtēm. Ar šādu rezultātu pietiktu, lai uzvarētu septembrī aizvadītajā Latvijas čempionātā Valmierā.

Dalībnieku sarakstā ir arī divas Leldes - Neimande un Kalniņa, kuras abas pretendē uz vieniem no augstākajiem sieviešu rezultātiem šajā sezonā. Lelde Neimande pēc sava pavasara maratona Barselonā (3:09:04) vēlas skrējienu pieveikt ātrāk par trim stundām. Savukārt Lelde Kalniņa labos savu pērnā Rīgas maratona rezultātu (3:39:52). Šogad ātrāk par trim stundām skrējušas tikai trīs maratonistes - Jeļena Prokopčuka Osakā, Anita Kažemāka (2:45:54) PČ Pekinā un Kitija Valtere (2:57:04) Valmierā, kļūstot par šī gada valsts čempioni.

Ātrāk par trim stundām Frankfurtes maratonu noskries arī vēl vairāki tautas sporta cienītāji. Ziņots, ka atzīstamu sniegumu šoruden Berlīnes, Amsterdamas, Drēzdenes, Tallinas, Valmieras un citos maratonos rādījuši Anatolijs Macuks, Kristaps Bērziņš, Aigars Matisons, Kristaps Kaimiņš, Gints Lūsis, Arnis Rumbenieks, Gunārs Ķeģis un citi skrējēji. Tuvu trim stundām maratonu skrējušas Karīna Helmane-Soročenkova un Jolanta Liepiņa.

Tiesa, Frankfurtes maratons nav pēdējais rudens sezonā, kurā skries Latvijas skrējēji. Šajā nedēļas nogalē notiks arī Venēcijas maratons, savukārt novembra sacensībās latviski uzvārdi atrodami klasiskajā Atēnu maratonā, kā arī Valensijā, Stambulā un citviet. Decembrī Igaunija skrējējus vilinās ar iespēju noskriet trīs maratonus trijās dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti