Par Latvijas čempioniem krosā kļūst Hartmanis un Pastare

Grobiņnieks Reinis Hartmanis un ogrēniete Agnese Pastare Carnikavā triumfēja Latvijas čempionātā (LČ) krosā, nopelnot vienīgās ceļazīmes uz Eiropas čempionātu (EČ), kas 13.decembrī risināsies Francijā. Taču bez LČ krosā aizvadītajā nedēļas nogalē notika vēl vairākas skriešanas sacensības tautas sporta cienītājiem.

Soļotāja Agnese Pastare sešu kilometru distanci trijos apļos noskrēja 24 minūtēs un 25 sekundēs, tuvākās sekotājas - Gunu Ģērmani (25:49) un Līgu Jansoni (26:36) pārspējot par aptuveni divām minūtēm. Tomēr Agneses Pastares pamatdisciplīna ir soļošana, tāpēc iespēja braukt pārstāvēt valsti EČ netiks izmantota, jo notiks gatavošanās soļošanas sacensībām, portālam lsm.lv pavēstīja olimpiete. Pēdējās skriešanas sacensības varētu būt 18.novembrī Rembatē, kurās Agnese Pastare varētu piedalīties.

Vīriešu konkurencē astoņu kilometru distancē pa nelīdzeno reljefu Carnikavas kāpu apvidū Reinis Hartmanis (27:21) bija pārāks par Dmitriju Serjoginu (27:54) un Rolandu Kaimiņu (28:16) no Ogres, liecina sacensību rīkotāju sniegtā informācija. Vairākkārtējais "Liepājas stundas" uzvarētājs šajā nedēļas nogalē bija izvēlējies startu LČ, lai izcīnītu vienīgo ceļa zīmi uz EČ un kā galvenais favorīts to arī ieguva. LČ sudraba un bronzas medaļu ieguvējiem ceļš uz Franciju varētu būt sarežģītāks.

Savukārt pieminētajā skrējienā "Liepājas stunda" sestdien, 17.oktobrī, uzvarēja Kristaps Bērziņš no Kuldīgas, stundas laikā pa Daugavas stadionu Liepājā noskrienot 18 kilometrus un 140 metrus, vēsta organizatori. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Armands Tālums (17,415 km) no Rīgas un Uldis Kļaviņš (17,342 km) no Siguldas. Sieviešu konkurencē divas ātrākās bija liepājnieces Irina Štūla-Pankoka (14,530 km) un Anna Marija Kalna (13,644 km), savukārt goda pjedestāla trešo pakāpienu ieņēma rīdziniece Ginta Šalma (13,457 km).

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika arī Ozolnieku pusmaratons un vairāki skrējieni maratona 42,195 kilometru distancē.

Ozolnieku pusmaratona 21,0975 kilometru distancē svētdien, 18.oktobrī, uzvarēja Kristaps Kaimiņš (1:13:52) no Ogres, kurš dienu iepriekš Carnikavas rudens krosā palika ceturtajā vietā uzreiz aiz godalgotā trijnieka. Jaunajā Ozolnieku pusmaratona trasē otro un trešo vietu ar dažu sekunžu starpību izcīnīja Rihards Linde (1:15:31) un Edgars Cimermanis (1:15:37).

Sieviešu konkurencē triumfēja ventspilniece Laura Čakle (1:31:22), kura dienu iepriekš tika sumināta kā multisporta sacensību seriāla "Volkswagen Kauss 2015" uzvarētāja. Ozolniekos otrā finišēja Linda Boldāne (1:33:03), trešā - Ilze Urbāne (1:35:15), liecina sacensību rīkotāju sniegtā informācija.

Savu 99.pusmaratonu Ozolniekos noskrēja arī kolekcionārs Dainis Žuburs (1:29:56). Dalībnieku vidū bija arī leģendārais ultramaratonists Georgs Jermolajevs (2:03:25), kā arī vietējais maratonu kolekcionārs Juris Bērziņš (2:23:20), kurš dienu iepriekš svinēja savu 70.dzimšanas dienu.

Lībekas 8.maratonā astoto reizi pēc kārtas 18.oktobrī finišēja Dmitrijs Ničipors (3:06:45) no Kocēniem. Tā kā viņš ir noskrējis visus līdzšinējos maratonus šajā Vācijas pilsētā, tad iespējams, ka arī nākamgad šī tradīcija tiks turpināta.

Citā Vācijas pilsētā Drēsdenē Gunārs Ķeģis maratonu noskrēja 2 stundās, 48 minūtēs un 46 sekundēs, izcīnot uzvaru savā vecumgrupā virs 45 gadiem. Savukārt triatlonists Anatolijs Ļevša no Daugavpils finišēja otrajā vietā pēc 3 stundām, 4 minūtēm un 21 sekundēm. Kopvērtējumā abi Latvijas skrējēji tika labāko simtniekā, Ķeģis pat augstajā 21.vietā.

Tikmēr vairāki skrējēji no Latvijas spējuši noskriet maratonu ātrāk par trim stundām citviet Eiropā. Amsterdamas maratonā Ritvars Lērme no Valmieras šo distanci veica 2 stundās un 50 minūtēs. Savukārt Rinalds Trukšs Nīderlandes galvaspilsētā klasiskā skrējiena distanci pieveica 2 stundās, 52 minūtēs un 7 sekundēs.

Savukārt ultramaratonists Jānis Actiņš turpina kolekcionēt skaistākos Eiropas maratonus un 18.oktobrī Itālijā 2 stundās, 50 minūtēs un 39 sekundēs pieveica Madžores ezera maratonu un ierindojās augstajā astotajā vietā.

Šajā nedēļas nogalē 25.oktobrī Latvijas uzmanība tiks pievērsta Vācijas pilsētai Frankfurtei, kurā vairāki skrējēji centīsies izpildīt Rio olimpisko normatīvu maratona distancē.