FOTO: Orientieristi demonstrē savu pārākumu pirmajā apvidus skrējienā «Kurbads»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirmajā oficiālajā bezceļu skrējienā „Kurbads” svētdien, 9.oktobrī, uzvarēja orientierists Andris Jubelis no Madonas, 10 kilometru distanci Vecumnieku novada Zvirzdē pieveicot 41 minūtē un 14 sekundēs, kas ne katram būtu pa spēkam gludā distancē. Īpaši izsludinātajā duelī starp orientieristu Artūru Pauliņu un vieglatlētu Jānis Razgali vienas jūdzes izaicinājumā pārāks izrādījās Pauliņš, kuram izdevās savu konkurentu apsteigt par 11 sekundēm.

Ierasts, ka skriešanas sacensības notiek stadionā, uz šosejas, lauku ceļos un meža takās, taču pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks 9.oktobrī mežā pie Zvirzgdes spēja pirmo reizi sapulcināt teju 100 dalībniekus marķētā bezceļu trasē, kura skrējējus veda pa mežu bez takām pa dažādu garumu distancēm.

Garākajā 10 kilometru skrējienā madonietis Andris Jubelis (41:14) tuvākos sekotājus pārspēja tuvākos sekotājus par nepilnām piecām minūtēm. Pirmās divas vietas sacensībās izcīnīja orientieristi, jo Valters Āboliņš (46:07) finišu sasniedza ātrāk nekā Bertuka novadnieks Viktors Saveljevs (47:48) no Alūksnes.

Aija Skrastiņa (49:02) bija vienīgā dāma sieviešu konkurencē, kura spēja 10 kilometru distanci pieveikt ātrāk par stundu, aiz sevis atstājot piecas meitenes, kuras uzdrošinājās startēt šajā distancē.

Arī piecu kilometru skrējienā dominēja orientieristi, kuri sadalīja vietas uz goda pjedestāla. Ātrāk par 20 minūtēm distanci veica Artjoms Rekuņenko (19:01), Matīss Slikšjānis (19:18) un Edgars Ustinovs (19:52). Savukārt orientieristes Marta Jansona (26:10), Arta Martinsone (27:06) un Vilma Alberinga (28:46) bija vienīgās sieviešu konkurencē, kuras piecu kilometru distanci veica ātrāk par pusstundu.

Sacensību lielākā intriga tika pievērsta vienas jūdzes duelim starp orientieristu Pauliņu un vieglatlētu Razgali bezceļu apstākļos, kuriem ceļu negrasījās dot arī garo distanču skrējēji Dmitrijs Serjogins un Jānis Višķers.

Artūrs Pauliņš jūdzes skrējienu bez iemītas takas veica sešās minūtēs un 41 sekundē, Jāni Razgali (6:52) pārspējot par 11 sekundēm. Tiesa, Pauliņš distancē devās ar svaigākiem spēkiem, jo Razgalis iepriekšējā dienā Siguldas pusmaratonā uzvarēja 5,3 kilometru Tautas skrējienā un nodrošināja sev uzvaru sezonas kopvērtējumā.  Trešo un ceturto vietu savā starpā draudzīgi sadalīja Serjogins un Višķers (8:02), kuri šajā sezonā pamanījās spēkus pārbaudīt pat nūjošanas sacensībās.

Dāmu konkurencē vienu jūdzi visātrāk noskrēja orientieriste Elza Ķuze (9:32) no Saldus, par pusminūti pārspējot tuvāko sekotāju Gundegu Vancāni (10:06), savukārt Santa Ādamsone (16:13) izcīnīja trešo vietu piecu sieviešu konkurencē.

„Mežā ir redzamas jaunas takas un pa kādam gāztam kokam,” trasē notikušo vērtē sacensību idejas autors un „Kurbads” rīkotājs Edgars Bertuks, skrējienu vērtējot ar vārdu „Spēcīgi”.

„Pašam kā organizatoram nebija daudz laika paskatīties apkārt, bet tajos retajos brīžos, kad tas izdevās, man patika redzētais - piekusuši, bet smaidīgi cilvēki un draudzīga atmosfēra,” turpina pasaules čempions orientēšanās sportā, kurš no atsauksmēm izdarījis secinājumus, ka „cilvēkiem patika bezceļu formāts un neziņa pirms starta par to, kas sagaidīt distancē.”

Nākamais „Kurbads” posms plānots pavasarī, un Bertuks pieļauj, ka tas varētu būt nedaudz ekstrēmāks pasākums kādā mitrākā vietā, bet laiks rādīs, jo sportistam jādomā arī par savu mērķu realizēšanu.

Šobrīd viņa atpūtas plāns tuvojas beigām un drīz tiks uzsākta trenēšanās diviem nozīmīgākajiem gadiem Bertuka karjerā, jo nākamie divi pasaules čempionāti norisināsies Igaunijā un Latvijā, orientierists pavēstīja lsm.lv

„Paldies visiem dalībniekiem, kuri nesabijās no nezināmā un atbrauca uz sacensībām!” priecājas Bertuks: „Tagad jūs zināt, kur piedzīvojumi jāmeklē. Pastāstiet arī citiem!” Cerams, ka nākamajos posmos piedalīsies arī kuplā Buliņu ģimene, kura Vecumniekos startēja četru dalībnieku sastāvā.

Pasaules čempions ir pateicīgs arī atbalstītājiem, ar kuru palīdzību tika nodrošinātas gan balvas, gan trases marķējums, lai neviens nepazustu skrējiena „Kurbads” trasē.

Nākamais izaicinājums skrējējiem būs „Lāčplēšu kross” Rīgas Mežaparkā, kura dalībnieki svētdien, 16.oktobrī, veiks ne tikai distanci, bet arī pārvarēs dažādus šķēršļus. Savukārt dienu iepriekš Carnikavā risināsies Latvijas čempionāts krosā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti