Sākas reģistrācija #BeActive pārgājienam – trīs dažādas distances Cēsīs un Gaujas senlejā

Sākusies dalībnieku reģistrācija Eiropas Sporta nedēļas #BeActive pārgājienam – tas šogad notiks 23. septembrī Cēsīs un Gaujas senlejā. Pārgājiens būs pieejams ikvienam, tas ir bez maksas, un dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko no trim dažāda garuma distancēm, informēja Latvijas Sporta federāciju padomē.

Dalībniekiem būs pieejamas 6,5 kilometru, 17 kilometru un 24 kilometru distances dienas laikā, kā arī 6,5 kilometru krēslas posms.

Pasākuma centrāla vieta, ar pārgājiena sākumu un finišu, atradīsies Rožu laukumā Cēsīs.

  • Starts 24 kilometru distancei (Cēsu vecpilsēta – Ērgļu klintis) pulksten 11–12.
  • Starts 17 kilometru distancei (Cēsu vecpilsēta – Cīrulīšu dabas takas – Cēsu vecpilsēta) pulksten 12–13.
  • Starts 6,5 kilometru distancei (Cēsu vecpilsētas līkloči) pulksten 13–14.
  • Starts 6,5 kilometru krēslas distancei (Cēsu vecpilsētas līkloči) pulksten 19–20.

Pārgājienā būs iespēja ik pa brīdim piestāt, lai pierādītu savu erudīciju "Cilpošanas spēlē" viedtālrunī, risinot meža, dabas un aktīvā dzīvesveida jautājumu "cilpas".

Lai piedalītos pārgājienā, jāreģistrējas mājaslapā beactive.lv/pargajiens/.

#BeActive pārgājienā šogad būs iespēja izstaigāt Cēsu vecpilsētu un Gaujas senleju. Pārgājiena maršruti vedīs pa nelielām takām un lauku ceļiem ar grants segumu, savukārt vēlīnās novakares maršruts vedīs pa Cēsu vecpilsētas bruģētajām un apstādījumiem bagātajām ieliņām, izbaudot Cēsu viduslaiku stāstu un izmēģinot senās nodarbes, tērpus un spēles, skaidroja rīkotāji.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis skaidroja, ka

pārgājiena distances veidotas tā, lai būtu piemērotas gan maziem, gan lieliem staigātājiem.

"Pārgājienā aicinām doties kopā ar ģimeni, draugiem, paziņām vai kolēģiem, īpaši motivējot piecelties tos, kuri ikdienā ir mazāk aktīvi. Fiziski aktīva atpūta kopā ar līdzgājējiem, draugiem, kolēģiem, ģimenēm būs ne vien lielisks ieguvums veselībai, bet arī skaistām emocijām piepildīta diena," viņš norādīja.

Fogelis arī minēja par regulāru un pietiekamu fizisko aktivitāšu spēju mazināt vairumu hronisko slimību risku, uzlabot prāta spējas un mazināt depresiju un dusmas.

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 22. septembra vakarā divdesmit pilsētās notiks jau tradicionālā Latvijas Orientēšanās nakts, 30. septembrī notiks #BeActive Ģimeņu pludmales spēles, Zumba nakts un Nakts peldējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti