Ventspilī atklāta pirmā pilnvērtīgā BMX ziemas treniņbāze Latvijā

Ventspilī šonedēļ atklāta pirmā pilnvērtīgā BMX ziemas treniņbāze Latvijā, kur iespējams gatavoties startam.  Reizē ar treniņbāzes būvniecību tika atjaunota arī Ventspils 2. vidusskolas sporta zāle un tās palīgtelpas.

Tagad pie Ventspils 2. vidusskolas ne tikai izveidota āra trase BMX treniņiem, bet radīta mūsdienīgā un ērta sporta bāze iekštelpās, kas paredzēta šī sporta veida attīstībai.

Lielākais prieks ir par pašu BMX trasi, kas nodrošina iespējas trenēties sliktos laika apstākļos vai ziemas periodā zem jumta, līdz šim tas noticis, kā nu varēts, stāsta treneris Igors Miņenko.

BMX treniņi VentspilīInga Ozola

  “Līdz šim fizisko sagatavotību trenējām sporta zālēs, bet braucām ārā ar riteņiem arī sliktos laika apstākļos, ziemā pa kupenām, braucām sprintus, simulējām BMX sacensības. Nebaidījāmies,” viņš atklāj.

  Gandarīts par iespēju trenēties šādos apstākļos ir 12 gadus jaunais sportists Niks Freibergs. Viņš gan norāda uz dažiem trūkumiem, jo vietām ir jābrauc uzmanīgi, lai nesasistu riteni.

  “Es ar šo sporta veidu nodarbojos jau divus gadus, iet ļoti labi, drīz braukšu uz sacensībām tepat Latvijā. Gribētu aizbraukt arī uz ārzemēm, uz pasaules čempionātu. Mums te trenējas arī meitenes. Vienai ļoti labi sanāk, otra vairāk baidās veikt lēcienus,” saka Freibergs.

  BMX trenējas dažāda vecuma bērni un jaunieši, sākot no 6 līdz pat 27 gadu vecumam. Sportisti iegūst medaļas pasaules čempionātos, viens no tiem ir Klāvs Lisovskis.

  Ventspils šobrīd veidojas par nozīmīgu bāzes vietu šī sporta veida treniņiem, teic treneris Igors Miņenko.

  “Ventspilī viss notiek. Tas ir kā dzīves veids, aktīvs sporta veids. Bērniem BMX patīk,” viņš akcentē.

  “Ziemas BMX treniņbāzē atrodas 40 metrus gara trase ar četriem braukšanas celiņiem. Tāpat bāzē pieejami pārvietojami trases moduļi, starta estakāde, kā arī velosipēdu novietošanas statīvi un darba galds velosipēdu remontam. Ir palīgtelpas, ģērbtuves,” uzskaita sporta skolas “Spars”  sporta organizatore Kristīne Fogele.

  Vienlaikus tika atjaunota arī Ventspils 2. vidusskolas sporta zāle un tās palīgtelpas. Sporta zālē uzstādīti florbola un handbola vārti, basketbola grozs, volejbola laukuma komplekts, vingrošanas soli un cits inventārs sporta nodarbību nodrošināšanai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pilsētvide
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti