Panorāma

Grib aplipināt ar mākslu

Panorāma

ES nākamā paplašināšanās - Rietumbalkāni

Aicina reģistrēt «veloslazdus» Rīgā

Rīgas «veloslazdu» saraksta augšgalā – Gaisa tilts

Veselīgi un dabai draudzīgi, taču ne vienmēr droši. Tā Rīgas riteņbraucēji raksturo pārvietošanos pa galvaspilsētas ielām. Lai braukšanu padarītu vieglāku un drošāku, nevalstiskās organizācijas "Datu skola" aktīvisti sākuši projektu – tā saukto "veloslazdu" kartēšanu. Tas ļaus ātrāk sakārtot pilsētas infrastruktūru. Pagaidām "veloslazdu" augšgalā ir Gaisa tilts.

Parasti maija sākumu Rīgas riteņbraucēji tradicionāli sagaida, kopīgi izbraucot pa galvaspilsētas ielām, lai pievērstu uzmanību nesakārtotai velo infrastruktūrai. Šogad pulcēšanās ierobežojumi neļāva kritiskajai masai parādīties pilsētā. Taču tas nenozīmē, ka veloproblēmas ir atrisinātas.

"Mums tos celiņus vajag daudz vairāk. Jo cilvēki daudz pārsēžas uz velosipēdiem. Nebrauc ar sabiedrisko, nebrauc ar mašīnām. Lētāk, veselīgāk. Jābūvē veloceliņi," sacīja riteņbraucēja Inga.

Riteņbraucējs no Lielbritānijas Isaks atzina: "Rīgā nav daudz veloceliņu. Un mašīnu šoferi uz ceļa nav īpaši uzmanīgi pret divriteņiem, bet uz trotuāra tu vari notriekt cilvēkus."

"Ko vajadzētu darīt? Beigt pievērst uzmanību tik daudz mašīnām. Jo cilvēku ar riteņiem ir diezgan daudz ielās, manuprāt," sprieda riteņbraucējs Einārs.

"Mēs tikai ar riteņiem ceļojam. Tā kā mēs dzīvojam centrā, tad pārsvarā tikai ar riteni, ja nav nekas ārkārtējs. Ir labi. Varētu dažas apmalītes būt zemākas, lai nav visu laiku jālauž riteni un kājiņa," sacīja riteņbraucēja Santa .

Tagad vairs nebūs jālauza galva, kā šos uzlabojumus ieviest dzīvē. Ziņot par trūkumiem un neērtām vietām uz ceļa var mājaslapā "veloslazdi.datuskola.lv".

"Mēs nolēmām kartēt šos veloslazdus, lai saprastu, kur cilvēki brauc par spīti kādām neērtībām. Un šobrīd mums jau ir ielikti 380 punkti Rīgā no 31 aktīvista," klāstīja "Datu skolas" vadītāja Nika Aleksejeva.

Par aktīvistu var kļūt ikviens, kurš redz kādu "veloslazdu". Lai ziņotu par kādu problēmu Rīgas infrastruktūrā, piemēram, par stabu, kas atrodas veloceliņam tieši pa vidu, cilvēkam būs nepieciešams atzīmēt kartē konkrētu vietu, nobildēt, ka arī aprakstīt problēmu.

Šādu stabu Brīvības gatvē jau ir pamanījuši arī citi lietotāji, tāpēc var nobalsot par uzlabojumiem šajā vietā. Tam būs nepieciešams autorizēties ar savu sociālā tīkla “Facebook” profilu. Lai ziņotu, reģistrācija nebūs nepieciešama.

"Mēs katru nedēļu lūgsim [Rīgas domes] Satiksmes departamentu komentēt vai parādīt izdarītus darbus. Jautāsim, kas ir plānots, kādi termiņi. Kas vispār ir iespējams. Varbūt maršrutu var novirzīt kaut kur citur, lai cilvēki var ērtāk braukt. Risinājumi var būt dažādi," piebilda Aleksejeva.

Pašlaik bīstamo un neērto vietu saraksta augšgalā ar 42 balsīm ir Gaisa tilts. Vairāki veloslazdi ir atzīmēti arī Vanšu tilta apkārtnē.

"Būs trīs bloki. Pirmkārt, ir ātrie – īstermiņa risinājumi. Piemēram, apmaļu nolīdzināšana, ko var ātri izdarīt, un tas nemaksā dārgi. Tālāk ir vidēja termiņa darbi, kur nav nepieciešams būvprojekts, bet inženieriem ir jāpalauza galva, lai izdomātu, kā atrisināt nepilnības," sacīja domes Satiksmes departamenta pārstāv Ilze Dimante.

Trešā kategorija ir ielas vai tilta pārbūve, kam nepieciešams ilgāks laiks un lielākas izmaksas. "Datu skolas" aktīvisti turpinās vākt datus par "veloslazdiem" līdz septembra vidum un cer, ka vasarā Rīga būs manāmas pirmās izmaiņas.

Iespējams, ka projektam pievienosies arī citas pilsētas. Interesi jau ir izrādījusi Kuldīga.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt