4. studija

Kā traumas gadījumā piedzīt sāpju naudu no sētnieka vai apsaimniekotāja?

4. studija

Vai pašvaldība nojauš, kā Rīgas mikrorajonos izskatās vietējie tirdziņi?

Kāpēc tramvaja pieturvietu būvē līdzās daudzdzīvokļu mājas logiem?

Ēkas iedzīvotāji Iļģuciemā nemierā ar pieturvietas izbūvi aiz nama logiem

Lai gan Rīgas sabiedriskā transporta infrastruktūra tiek labota un mainīta, Iļģuciema iedzīvotāji ir sašutuši, ka jaunā pieturvieta tiek izbūvēta tieši zem mājas logiem. Viņi nevēlas, lai aiz logiem būtu troksnis un cilvēku bari, bet uzņēmuma SIA "Rīgas satiksme" ieskatā šī nama iedzīvotāji nesaskarsies ar neērtībām, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Dagmāras ielā Iļģuciemā SIA "Rīgas satiksme" realizē vērienīgus pārbūves darbus - tiek mainītas gan tramvaja sliedes, gan izbūvētas jaunas pieturvietas. Tomēr blakus nama iedzīvotāji ir nemierā ar to, ka jaunā pieturvieta būs tieši zem viņu mājas logiem.

"Tieši pie mūsu mājas paralēli tai visā piecstāvu mājas garumā, kā arī ielas pretējā pusē, būs divas jaunas tramvaja pieturas. Būvniecība notiek 6 metrus no mūsu mājas logiem. Ja tramvajs kursē ik pēc 15 minūtēm, visu laiku aiz logiem būs troksnis un cilvēku bari. Bažas arī par to, ka "pa kluso" novāks lielos, skaistos kokus, kas izauguši līdz 3. stāvam," sašutumu pauda Iļģuciema iedzīvotāji.

Jaunā pieturvieta apvienos divas līdzšinējās pieturvietas vienā, un vietējie iedzīvotāji ir satraukti gan par trokšņošanu, kas būšot neizbēgama, jo pieturvietā pulcēsies daudz ļaužu, gan par to, ka tiks izmētāti atkritumi, gan arī, ka blakus esošie koki, iespējams, tiks nozāģēti.

"Rīgas satiksme" bažas noraida

Tikmēr uzņēmuma "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane norādīja, ka iedzīvotājiem par troksni nevajadzētu uztraukties, jo tramvajs šai posmā pēc pieturvietas būs klusāks - tas samazinās ātrumu. Jaunas pieturvietas nepieciešamas tāpēc, ka tās jāpielāgo zemās grīdas tramvajam, kas kursēs šajā maršrutā.

"Šī pārbūve paredz arī to, ka vēsturiskais apaļais bruģis tiks nomainīts pret kalto bruģi, tātad tas samazinās arī putekļainību," pastāstīja Bartaševiča-Feldmane, noraidot arī bažas, ka tiks zāģēti koki.

"Šīs pieturvietas [cilvēku] plūsmas ir salīdzinoši nelielas, un tām nevajadzētu būt lielākām, kādas ir šobrīd tajā mājā esošajam veikaliņam."

SIA "Rīgas satiksme" ieskatā šī nama iedzīvotāji nesaskarsies ar neērtībām, nebūs ne putekļu, ne trokšņu, koki netiks nozāģēti. Bet, vai tiešām pieturvietās, kurās ir daudz pasažieru, valdīs klusums un miers? Vietējie iedzīvotāji bažīgi, ka līdzšinējās pieturvietas soliņu iecienījuši grādīgo cienītāji, lai izgulētu skurbumu.

Bartaševiča-Feldmane atgādināja, ka tādos gadījumos ir jāziņo pašvaldības policijai, kas operatīvi reaģējot.

Skaidrojot, kāpēc jauno pieturvietu nevarēja izbūvēt vecās pieturvietas vietā, Bartaševiča-Feldmane norādīja, ka tāds lēmums pieņemts pašu Dagmāras ielas nama iedzīvotāju ērtībām: "Domājot par pieturvietu platformu izbūvi, mēs izskatījām dažādus variantus. Pieturvieta nevar palikt tur, kur tā ir tagad tāpēc, ka šīs paaugstinātās pieturvietas platformas dēļ Dagmāras ielas [nama] iedzīvotāji nevarētu iebraukt ar automašīnām savā pagalmā."

Lai gan vietējie iedzīvotāji pat ar šo neērtību esot gatavi samierināties, "Rīgas satiksme" uzstāj, ka jaunās pieturvietas izvēle ir labākais iespējamais risinājums un tur tā arī tiks izbūvēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti