4. studija

Vai var uzticēties ļaudīm, kuri sola ātru peļņu?

4. studija

Kāpēc, gaidot valsts apmaksātos izmeklējumus, var izrādīties, ka pacients no rindas ir izmests?

Kāpēc vilciena pasažieriem Rīgā jāpārvietojas pa tumsu, dubļiem un peļķēm?

Atgāzenes iedzīvotāji Rīgā nokaitināti – ceļš līdz vilcienam ved caur milzu peļķi; dome ielas remontu neplāno

Bikstu ielas iedzīvotāji Rīgā nokaitināti par nesakārtoto ceļu uz dzelzceļa staciju "Turība". Pasažieriem, kuri ikdienā izmanto vilcienu, jāsaskaras ar pamatīgu neērtību – milzu peļķi, turklāt situācija nav atrisināta vairāk nekā 3 gadu garumā, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Rīgas domes Satiksmes departamentā tikmēr norādīja, ka tuvāko 5 gadu laikā remonts šajā ielā nav plānots.

Situācija nokaitinājusi raidījuma "4. studija" skatītāju Santu: "Šodien mans pacietības mērs bija pilns. Bikstu iela ir maza ieliņa Rīgā, kas savieno Vienības gatvi ar "Turības" dzelzceļa staciju. Un tā ir neiedomājamā nekārtībā un pastāvīgos dubļos visos gadalaikos. Šobrīd, kad ir uzbūvēta pagaidu pietura, ir kļuvis vēl ļaunāk. Apgaismojuma nav. Izkāpjot no vilciena, nobrauktuve ieved tieši peļķē. Kā tieši cilvēkiem ratiņkrēslos šī pietura ir pielāgota?"

Santa norādīja, ka trīs gadu laikā nekas nav uzlabojies, peļķe šeit redzama vienmēr, kā pavasarī, tā vasarā. Vilciena pasažieriem ir divas izvēles – vai nu brist pa slapjo pļavu, vai dubļaino ielu.

VAS "Latvijas dzelzceļš" Komunikācijas projektu vadītāja Agnese Līcīte skaidroja, ka

būvdarbu veicējiem bijis pienākums nodrošināt iespēju jebkuram gājējam, gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gan ar bērnu ratiņiem nokļūt uz šīs pagaidu platformas.

"Sākotnēji būvnieks to nodrošināja, izveidojot pagaidu ietvi no tāda materiāla, kas ir frēzēts asfalts, šķembu sajaukums, bet diemžēl gan šīs ilgstošās lietavas, gan autotransporta kustība ir sabojājuši šo segumu. Mēs esam lūguši būvnieku pievērst tam uzmanību un atjaunot šo ietvi," skaidroja Līcīte, vienlaikus norādot, ka brauktuvju un ielu īpašnieks ir Rīgas pašvaldība, kurai arī būtu jārūpējas par ceļa uzturēšanu un to, kā tiek novadīti notekūdeņi.

"Latvijas dzelzceļa" atbildība ir nodrošināt piekļuvi pagaidu platformai, un uzņēmumā sola, ka drīz atkal tiks uzbērts jauns segums, bet par ielas tehnisko stāvokli atbild pašvaldība.

Santa pastāstīja, ka milzu peļķe nebūt nav vienīgā problēma: Bikstu iela nav apgaismota, kā rezultātā cilvēki neredz, kur kāju sper – visur ir dubļi, sniegs ziemā netiek tīrīts. "Šeit viss ir tumšs, tumsā pilnīgi neko nevar redzēt, un ir tādi dubļi, ka ārprāts. Ietves beidzas līdz ar to māju. Arī sniegs netiek tīrīts ziemā, un bieži vien šie pakāpieni, kas izbūvēti, ir zem sniega kupenām, un nevar redzēt nevienu pakāpienu," stāstīja Santa.

Viņa pauda, ka visas ielas garumā būtu jāizbūvē apgaismojums, kā arī ietve. Nepieciešams arī uzlabot ceļu, lai vilciena stacijai no visām pusēm būtu ērta piekļūšana.

Bikstu ielā apgaismojums un normāls ielas segums beidzas dažu simtu metru attālumā, un tieši šis posms sagādā pamatīgas neērtības, un vilciena pasažieriem bez gumijniekiem neiztikt.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods norādīja, ka

šis Bikstu ielas posms ir neizbūvēts un, lai to izbūvētu, jāizstrādā būvprojekts. Tomēr tuvāko piecu gadu laikā Bikstu ielas izbūve nav plānota.

"Nākamajā plānošanas periodā vērtēsim, vai ir nepieciešams izbūvēt, vai nav nepieciešams izbūvēt, jo jānorāda, ka pilsētā ir diezgan daudz šādu neizbūvēto ielu posmu," sacīja Vaivods.

Tātad vēl vismaz 5 gadus šeit nekas nemainīsies. Bet vai tiešām bez būvprojekta nevar vismaz daļēji uzlabot šī ielas posma kvalitāti, lai cilvēkiem nebūtu jābrien pa pilnīgu tumsu un dubļiem?

"Līdz īstajai pieturvietai šī piekļuve ir nodrošināta, un šobrīd, kā jau minēju, Bikstu ielas pārbūve tuvāko 5 gadu laikā nav plānota. Arī mazie uzlabojumi ir iespējami tikai ar būvprojekta izstrādi," skaidroja Vaivods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti