«Prātula pirms Ziemassvētkiem»: Folkloras krātuves vadītāja Rita Treija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Adventa laikā Latvijas Radio katru dienu aicina ieklausīties kāda cilvēka pārdomās par viņam svarīgām dzīves atziņām. Latviešu folkloras krātuves vadītājai Ritai Treijai šis svētku gaidīšanas laiks licis īpaši aizdomāties par labvēlību.

Folkloras krātuve tagad ar savu trīs miljonu krājumu un slavenāko eksponātu – Krišjāņa Barona Dainu skapi – atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā – Gaismas pilī. Folkloras krātuve tikko atzīmēja savu 90-gadi.

„Mēs saņēmām ārkārtīgi daudz sveicienus jubilejā. Labvēlības un laba vēlējumu nekad nav par daudz. Ziemsvētku laikā  es īpaši piedomāju – kas ir labvēlība? Man liekas, sveicieni īpašos brīžos, bet vēl jo vairāk negaidīta labvēlība uz ielas vai sabiedriskajā transportā, vai kur citur – tā piešķir vērtību dzīvei. Izmantojot iespēju, gribu pateikties visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, kurus dzīves ceļā esmu satikusi, un labvēlības man nav trūcis.”

Rita Treija atceras spilgtu notikumu, kad bija studente, sāka gaidīt savu meitiņu un raizējās, bet ārste teica vārdus: Dievam katrs bērniņš ir mīļš!, un tad vairs neradās jautājumi un raizes.

„Vienkāršs teikums no sveša cilvēka puses var tik ļoti nomierināt,” saka Treija. „Tas arī pašu mudina, ja ir izvēle, nebūt nīgram, bet labam pret otru. Sev un citiem vēlu – būsim labvēlīgi! Priecīgus Ziemassvētkus te, Latvijā, un mūsējiem tālumā!”

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti